چگونه دود قلیان را زیاد کنیم

آماده کردن قلیان

فهرست مطالب

در بسیاری از مواقع دیده می‌شود بسیاری از افراد که تمایل زیادی نسبت به استفاده از قلیان دارند به دنبال راه هایی برای زیاد کردن دود قلیان خود می باشند.

امتحان کردن این راه ها با اینکه باعث کام دهی بهتر قلیان و ایجاد حسی لذت بخش می ‌شود؛ اما باید افراد این نکته را در نظر داشته باشند که استعمال بیش از حد قلیان، باعث ایجاد عوارضی جبران ناپذیر شده به گونه ای که پزشکان خطرات استفاده از قلیان را معادل مصرف ۴۰ عدد سیگار می دانند.

با این وجود اگر هنوز به دنبال راه هایی برای افزایش دود قلیان هستید؛ بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

پیشنهاد مطالعه : بهترین چوب برای تنه قلیان چه نوع چوبی است؟

فهرست مطالب:

چگونه قلیان پر دود داشته باشیم؟

چه عواملی باعث می شود قلیان پر دود گلو را بزند؟

سخن پایانی

سوالات متداول

چاق کردن قلیان

چگونه قلیان پر دود داشته باشیم؟

به طور خلاصه باید گفت عوامل زیادی مانند نحوه چاق کردن قلیان، نوع تنباکو و حتی میزان آب موجود در کوزه، باعث ایجاد قلیان پر دود می شود که در ادامه به شرح کامل این موارد خواهیم پرداخت:

 1. کیفیت زغال:

به طور کلی باید گفت  کیفیت و میزان ذغالی که بر روی تنباکوی قلیان قرار می گیرد، تاثیر بسزایی در افزایش یا کاهش دود ایفا می کند به گونه ای که اگر زغال ها در هنگام آماده شدن به خوبی روشن نشده باشند در هنگام قرار گرفتن بر روی سری به سرعت باعث سوختن تنباکو ها شده و دود قلیان را می خوابانند.

یکی از توصیه ها برای زیاد کردن دود قلیان در رابطه با این موضوع، استفاده از زغال های فشرده می باشد؛ زیرا این نوع از زغال ها معمولاً از حرارت بالایی برخوردار بوده و باعث افزایش دود می شوند.هم چنین ریختن نمک بر روی زغال دارای فواید زیادی می باشد که باعث می شود یک قلیان خوب و پر دود داشته باشید.

 • نوع تنباکو:

خصوصیات تنباکوی قلیان از دیگر عواملی می باشد که در ایجاد یک قلیان پر دود تاثیر گذار است به طور مثال در بین تنباکو های میوه ای موجود در بازار، تنباکو های سنگین مانند تنباکوی دو سیب از دود بیشتری برخوردار می باشند.

علاوه بر نوع تنباکو، طریقه آماده کردن آن نیز تاثیر زیادی در افزایش دود قلیان ایفا می کند به گونه ای که باید دقت داشته باشید از خرد کردن بیش از حد تنباکو ها خودداری نمایید؛ زیرا این کار باعث سوختن سریع تنباکو و کاهش دود قلیان می شود.

تنه قلیان برنجی
 • هوا گیری قلیان:

در هنگام آماده سازی قلیان، باید از اتصال درست تمامی اجزا مانند محل قرارگیری تنه و کوزه و همچنین محل اتصال شلنگ به بدنه قلیان به طور کامل اطمینان حاصل فرمایید؛ زیرا وجود روزنه در محل اتصال این اجزا و خروج هوا، می تواند مانع از ایجاد دود زیاد شود.

به این منظور برای رفع این مشکل، می توانید از نوار های تفلون برای پوشاندن روزنه ها استفاده نمایید.

 • میزان آب مخزن قلیان:

یکی از عواملی که تاثیر زیادی در چاق کردن صحیح قلیان و افزایش دود آن دارد؛ میزان آب ریخته شده در مخزن قلیان می باشد به گونه ای که باید گفت ریختن بیش از حد آب در کوزه قلیان و عدم وجود فضای کافی مانع از قل قل کردن آب و کاهش دود قلیان می شود.

لازم به ذکر است که اضافه کردن تکه های یخ در آب مخزن قلیان، علاوه بر افزایش دود، باعث خنک شدن دود نیز می شود.

 • چگونگی چاق کردن قلیان:

چگونگی چاق کردن قلیان یکی از مهم ترین عواملی می باشد که اگر به درستی انجام شود، باعث ایجاد یک قلیان پر دود می گردد به گونه ای که هر چقدر در ابتدای استفاده، کام های عمیق تر زده شود باعث حفظ حرارت زغال و افزایش دود قلیان می گردد.

How to increase hookah smoke

چه عواملی باعث می شود قلیان پر دود گلو را بزند؟

بسیاری از افراد ممکن است پس از انجام دادن مراحل زیاد کردن دود قلیان، احساس کنند دود ناشی از استعمال قلیان گلویشان را می زند که در این خصوص باید گفت عوامل زیادی باعث به وجود آمدن این حالت می شود که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم: 

 1. مدت زمان استفاده از تنباکو:

در خصوص این عامل باید گفت مدت زمان استفاده از یک قلیان معین بوده و در صورتی که بیش از ۴۰ دقیقه از یک قلیان استفاده شود به دلیل سوختن تنباکو ها، فرد در گلوی خود احساس سوزش می نماید.

به منظور جلوگیری از این حالت، پس از ۴۰ دقیقه استفاده، بهتر است تنباکوی قلیان و حتی ذغال ها تعویض گردد.

 • حرارت زغال ها:

بهتر است این را بدانید که تعداد قطعات زغال استفاده شده بر روی سری قلیان و همچنین میزان حرارت آن ها، تاثیر زیادی در سوختن تنباکو ها و زدن گلو می شود.

برای رفع این مشکل توصیه می شود از سری های قلیان با عمق مناسب استفاده کنید تا فاصله ذغال و تنباکو کم نبوده و همچنین از تعداد قطعات زغال زیاد استفاده ننمایید.

 • سوراخ های موجود بر روی فویل آلومینیومی:

معمولاً به منظور عبور هوا، بر روی فویل آلومینیومی سری قلیان سوراخ ‌هایی تعبیه می شود؛ اما بهتر است این را بدانید که در صورتی که تعداد این سوراخ ها زیاد و قطر آن ها بیش از حد بزرگ باشد، باعث می شود حرارت زغال، تنباکو ها را سوزانده و باعث سوزش گلو شود.

 • کم بودن آب مخزن قلیان:

اگر میزان آبی که در کوزه قلیان ریخته می شود؛ کمتر از حد متعادل باشد می تواند باعث داغ شدن بیش از حد قلیان و سوختن تنباکو ها گردد.

در ارتباط با این موضوع توصیه می گردد، میزان آبی که در داخل کوزه ریخته می شود حدود چند سانتی متر از خط وسط کوزه بالاتر باشد.

پیشنهاد مطالعه : علت قل قل نکردن قلیان چیست

سخن پایانی

به دست آوردن اطلاعات در خصوص زیاد کردن دود قلیان برای افرادی که تمایل زیادی به استفاده از قلیان دارند؛ امروزه بسیار جذاب شده است.

همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، شما با روش های گفته شده می توانید دود قلیان را زیاد کرده و لذت استفاده از قلیان را دو چندان کنید؛ اما با این حال نباید از مضرات استفاده از آن غافل شوید.

در پایان باید گفت علاوه بر تمامی روش های گفته شده، کیفیت قلیان نیز تاثیر زیادی در افزایش دود ایفا می کند؛ بنابراین توصیه می شود با مشاوره همکاران تیم دوسیب کالا نسبت به خرید یک قلیان مناسب، اقدام کنید.

تنه قلیان چوبی گردویی CNC ماهی 50 سانتی کد7
تنه قلیان چوبی گردویی CNC

سوالات متداول

 1. مهمترین عاملی که باعث سوختن تنباکو می شود چیست؟

یکی از مهم ترین عواملی که باعث سوختن تنباکو های موجود در یک قلیان می شود؛ نحوه قرارگیری آن ها در سری قلیان می باشد به گونه ای که توصیه می شود تنباکو ها را در تمام سطح سری پخش کرده و از انباشتن آن ها در یک نقطه، خودداری کنید.

 • آیا میزان آب موجود در کوزه تاثیر زیادی در افزایش دود قلیان ایفا می کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت یکی از مهم ترین عواملی که باعث افزایش یا کاهش دود قلیان می شود؛ میزان آب ریخته شده در مخزن می باشد به گونه ای که اگر آب موجود در مخزن، پایین تر از خط میانی کوزه باشد؛ باعث سوختن سریع تنباکو ها و اگر آب مخزن بیشتر از خط میانی باشد؛ مانع از قل قل کردن آب و دود دهی مناسب می شود.

 • ریختن یخ در مخزن قلیان چه تاثیری دارد؟

ریختن یخ در مخزن قلیان، علاوه بر این که باعث افزایش دود و کام دهی بهتر می شود از گرم شدن بیش از حد آب و سوزش گلو در افراد، جلوگیری کرده و همچنین باعث تازه ماندن طعم قلیان می شود.

 • گذاشتن زغال بر روی سری قلیان باید به چه نحوی انجام شود؟

 هنگامی که می خواهید ذغال ها را بر روی سری قلیان قرار دهید، باید توجه داشته باشید که از گذاشتن همه زغال ها در مرکز سری خودداری کنید؛ زیرا این کار باعث سوختن زود هنگام تنباکو ها می گردد به این منظور توصیه می شود ابتدا زغال ها را در مرکز بر روی هم قرار داده و پس از راه افتادن قلیان، آن ها را در سطح فویل پخش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سری قلیان سیلیکونی نری – بنفش

قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

لبی جور توری قرمز

قیمت اصلی تومان50,000 بود.قیمت فعلی تومان35,000 است.

شیلنگ شطرنجی دسته رخ دار قرمز

قیمت اصلی تومان102,850 بود.قیمت فعلی تومان78,650 است.
[diginasim_offer_moment]

شیشه قلیان رومانی پرکار بزرگ

قیمت اصلی تومان95,000 بود.قیمت فعلی تومان82,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من