قیمت فروش عمده و تک انواع قلیان و لوازم جانبی

به روزترین قیمت خرید قلیان

فهرست مطالب

امروزه شاهد آن هستیم که با توجه به افزایش استفاده از قلیان در بین عموم مردم، افراد زیادی وارد حرفه فروش قلیان شده اند و در ابتدای کار با این سوال مواجه شده اند که قیمت فروش قلیان به چه عواملی بستگی دارد؟

در ابتدا بهتر است بدانید که هر قلیان از قسمت هایی مانند مخزن، تنه قلیان، سری و شلنگ تشکیل شده است و قیمت آن با توجه به کیفیت و جنس این اجزا، متغیر می باشد که در ادامه مطلب به شرح کامل آن خواهیم پرداخت:

پیشنهاد مطالعه : مزایای قلیان برنجی نسبت به قلیان چوبی چیست

چاق کردن قلیان

بررسی انواع قلیان و مزیت های آن

به طور کلی باید گفت قیمت فروش قلیان با توجه به نوع قلیان و لوازم جانبی آن، تعیین می گردد به گونه ای که بعضی از قلیان ها به دلیل برخورداری از لوازم کمتر در دسته قلیان ارزان و بعضی دیگر به دلیل برخورداری از کیفیت بسیار بالا و لوازم زیاد در دسته قلیان های گران قیمت قرار می گیرند؛ حال با توجه به این موضوع در زیر به معرفی انواع قلیان، خواهیم پرداخت:

 1. قلیان شیشه ای:

این نوع از قلیان که با نام قلیان کریستالی هم شناخته می ‌شود؛ دارای جنس شیشه ای می باشد به گونه ای که جنس مخزن و حتی در بعضی از مواقع تنه آن از شیشه بوده و به دلیل تنوع در طراحی آن از قیمت های متنوعی، برخوردار می باشد.

 • قلیان چوبی:

این نوع از قلیان ها، دارای تنه و مخزن چوبی بوده و بیشتر از چوب درختانی مانند بید و گردو برای ساخت آن، استفاده می شود.

از جمله مزیت های قلیان چوبی، می توان به این مورد اشاره کرد که دارای وزن بسیار سبکی بوده و نسبت به خط و خش از مقاومت بالایی، برخوردار است.

 • قلیان برنجی:

معمولاً در ساخت این نوع از قلیان ها از فلز برنج، بهره برده می شود. قلیان برنجی معمولاً از وزن بالایی برخوردار بوده؛ اما با این حال می‌توان آن را مقاوم ترین قلیان در برابر رطوبت معرفی کرد، با وجود این توضیحات می‌توان گفت قلیان برنجی در دسته قلیان های گرانقیمت، قرار می گیرد.

 • قلیان عربی:

 به طور معمول این نوع از قلیان ها، بیشتر در کشورهای حاشیه خلیج فارس مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا شکل ظاهری آن با انواع قلیان موجود در ایران، متفاوت می باشد به گونه ای که می توان گفت در لوازم جانبی قلیان های عربی، وسیله‌ای به نام یخدان موجود است.

 • قلیان مسافرتی:

به طور معمول در هنگام خرید قلیان مسافرتی، چیزی ک توجه افراد را به خود جلب می کند اندازه بسیار کوچک آن می باشد؛ زیرا ارتفاع کم این قلیان، باعث  می شود تا فضای کمتری را اشغال کرده و برای حمل و نقل در مسافرت، مناسب باشد.

انواع قلیان

قیمت فروش عمده و تک قلیان و لوازم جانبی به چه عواملی بستگی دارد؟

قلیان وسیله ای می باشد که در سراسر ایران با شکل های مختلف، همراه با لوازم جانبی متعدد ارائه می‌شود و همین موارد می‌تواند در تعیین قیمت آن تاثیر گذار باشد؛ حال در زیر به شرح کامل عوامل تاثیر گذار در قیمت فروش قلیان، خواهیم پرداخت:

 1. جنس مخزن قلیان:

معمولاً مخزن قلیان‌ ها در جنس ‌های متفاوتی، ارائه می‌ شوند به گونه ‌ای که می ‌توان گفت بعضی از قلیان‌ ها دارای مخزن شیشه ‌ای، بعضی دیگر دارای مخزن سفالی و انواع دیگر آن، دارای مخزنی از جنس فلز برنج می باشند.

پس می توان گفت قیمت فروش قلیان، متاثر از جنس مخزن آن می باشد به گونه ای که باید گفت قلیان هایی که دارای مخزنی از جنس برنج می باشند؛ قیمت بالاتری را به خود اختصاص می ‌دهند.

جنس تنه قلیان:

جنس تنه قلیان، همانند جنس مخزن بر روی قیمت فروش آن، تاثیر گذار می باشد؛ زیرا تنه قلیان نیز در جنس های مختلفی مانند شیشه ای، چوبی و فلزی تولید می شود و همین امر می تواند در تعیین قیمت این کالا، تاثیر گذار باشد.

 • روش عرضه قلیان:

به طور کلی قلیان ها به دو روش جزئی و عمده به فروش می رسند. معمولاً قلیان ‌هایی که به صورت عمده به فروش می ‌رسند از قیمت کمتری، برخوردار می ‌باشند؛ زیرا در این روش، چندین واسطه حذف شده و قلیان به طور مستقیم از تولید کننده به دست فرد، خواهد رسید.

 • وجود تزئینات اضافی:

معمولاً در بعضی از قلیان ها به منظور افزایش زیبایی ظاهری از تزییناتی مانند کنده کاری بر روی تنه چوبی قلیان، استفاده می شود که همین امر می ‌تواند باعث بالا رفتن قیمت فروش قلیان گردد.

همچنین وجود طراحی های خاص بر روی مخزن قلیان و به کار رفتن چرم در قسمت شیلنگ و تنه قلیان، می تواند در تعیین قیمت این کالا تاثیر گذار باشد.

 • وجود لوازم جانبی قلیان:

معمولاً به همراه  قلیان با توجه به سلیقه و درخواست مشتری، تعدادی از لوازم جانبی ارائه می ‌شود که هر چه تعداد لوازم جانبی عرضه شده به همراه قلیان، بیشتر باشد؛ قلیان قیمت بیشتری را به خود اختصاص می دهد؛ به طور مثال بعضی از انواع قلیان به همراه وسایلی مانند انبر، آتش گردان و بادبزن ارائه می ‌شود؛ اما بعضی از انواع دیگر شامل لوازم جانبی بیشتری هستند که از جمله آن، می‌ توان به یخدان، بادبزن برقی و کیف قلیان اشاره کرد.

آشنایی با نکات مهم در هنگام خرید قلیان

همانطور که گفته شد عوامل متعددی وجود دارد که در تعیین قیمت فروش قلیان، تاثیر گذار هستند که توجه به این موارد در هنگام خرید قلیان، ضروری می باشد که در زیر به تعدادی ازاین نکات اشاره می کنیم:

 1. جنس بدنه و تنه قلیان:

توجه به جنس بدنه و تنه قلیان با توجه به نوع استعمال، یکی از نکات مهم در هنگام خرید می باشد؛ بدین گونه که توصیه می شود اگر از تنباکو های خوانساری و برازجانی استفاده می کنید، بهتر است قلیان چوبی و اگر از تنباکو های میوه ای استفاده می کنید، بهتر است قلیان کریستالی یا شیشه ای خریداری نمایید.

 • سری قلیان:

توجه به عمق سری قلیان، یکی از نکات مهم در هنگام خرید قلیان می باشد به گونه‌ای که اگر سری از عمق کمی برخوردار باشد، باعث می گردد حرارت بیش از حد زغال، تنباکو ها را سوزانده و کیفیت کام دهی قلیان را کاهش دهد؛ همچنین عمق بیش از حد سری، باعث خوابیده شدن زودهنگام دود قلیان می گردد.

 • اندازه مخزن قلیان:

بهتر است در هنگام خرید دقت داشته باشید که سایز مخزن قلیان با اندازه شلنگ، متناسب باشد، زیرا در غیر این صورت باعث عدم چاق شدن درست قلیان می گردد.

پیشنهاد مطالعه : نحوه آماده کردن صحیح قلیان

قیمت خرید قلیان

سخن پایانی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به تازگی خیال وارد شدن به حرفه فروش قلیان به سرتان زده است؛ بهتر است بدانید که قیمت فروش قلیان با توجه به جنس بدنه قلیان و همچنین کمیت و کیفیت تجهیزات جانبی آن، تعیین می گردد.

معمولاً هر قلیان با تعدادی از تجهیزات، مانند آتش گردان، انبر و سری به فروش می رسد که بعضی از انواع دیگر قلیان، دارای لوازم بیشتری مانند یخدان و حتی بادبزن برقی می باشند که این عوامل در تعیین قیمت آن، تاثیر گذار هستند.

حال با توجه به این مطالب، اگر به دنبال خرید انواع قلیان با کامل ترین لوازم جانبی می باشید؛ بهتر است با مراجعه به پیج تیم دوسیب کالا در اینستاگرام و مشاهده محصولات آن، انتخابی دقیق داشته باشید.

سوالات متداول

 1. قیمت قلیان با توجه به چه عواملی تعیین می شود؟

به طور کلی باید گفت قیمت قلیان، متاثر از عواملی مانند: جنس تنه قلیان، نوع سری و تجهیزات ارائه شده به همراه آن می باشد به گونه ای که باید گفت قلیان های برنجی به دلیل به کار رفتن فلز برنج در ساخت آن، از قیمت بیشتری برخوردار می باشند.

 • معمولاً چه لوازمی به عنوان تجهیزات جانبی در کنار قلیان به فروش میرسد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت برای راه اندازی قلیان، علاوه بر اجزای اصلی قلیان، وجود لوازمی مانند آتش گردان، ذغال سرخ کن، بادبزن و حتی قلیان چاق کن ضروری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شیلنگ pvc دو طوق کد 1

قیمت اصلی تومان139,150 بود.قیمت فعلی تومان107,690 است.

چلیم آهنی وسط

قیمت اصلی تومان195,000 بود.قیمت فعلی تومان159,000 است.
[diginasim_offer_moment]

شیلنگ قلیان فوم یخدار اعلا – سبز

قیمت اصلی تومان120,000 بود.قیمت فعلی تومان89,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من