۱۰ ویژگی مهم ویپ یا سیگار الکترونیکی

جویس ویپ

فهرست مطالب

آیا از سیگار کشیدن خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای ترک آن هستید؟امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تولیدکنندگان برای حل این معضل، محصولی به نام ویپ تولید کردند که  افراد با استفاده از آن، می ‌توانند لذت سیگار کشیدن را تجربه کنند در حالی که نسبت به سیگار های سنتی از عوارض بسیار کمتری برخوردار می شوند؛  حال اگر می‌خواهید با این نوع از سیگار الکترونیکی و ویژگی‌ های مهم آن، آشنا شوید در ادامه این مقاله همراه ما باشید:

پیشنهاد مطالعه : ویپ چیست و اجزای تشکیل دهنده آن را نام ببرید

ویپ چیست؟

ویپ که با نام سیگار الکترونیکی هم شناخته می ‌شود؛ دستگاهی است که در آن مایعی به نام جویس به بخار تبدیل شده و حس سیگار کشیدن را برای افراد شبیه سازی می‌کند. هر دستگاه ویپ از اجزایی مانند سیم، دهانه، مخزن، جویس، گرما دهنده و باتری تشکیل شده است که همین اجزا در کنار یکدیگر، باعث راه اندازی این دستگاه خواهند شد.

به طور معمول مایعی که درون این دستگاه‌ ها ریخته می ‌شود از موادی مانند گلیسیرین، پلی پروپیلن و طعم دهنده ‌ها تشکیل شده است و می ‌توان گفت از طعمی نزدیک به سیگارهای تنباکویی برخوردار بوده؛ اما از ضرر کمتری نسبت به آن، برخوردار است به گونه‌ای که بسیاری از افراد از این سیگار الکترونیکی به منظور ترک سیگارهای سنتی، استفاده می ‌نمایند.

ویپاد

۱۰ ویژگی مهم ویپ یا سیگار الکترونیکی

 1. کاهش عوارض

تحقیقات نشان می ‌دهد که استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکیبه دلیل این که نیکوتین کمتری را وارد بدن می نماید؛ می ‌تواند خطرات ناشی از سیگار کشیدن را تا ۹۵ درصد، کاهش دهد.

 • گرفتن تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا

همانطور که گفته شد در مایع ویپ از موادی مانند گلیسیرین و پروپیلن استفاده شده است که هر دوی این مواد، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به تایید رسیده و استفاده از آن ها، ضرر خاصی را متوجه بدن نخواهد کرد.

 • کاهش هزینه

ویپ دستگاهی می ‌باشد که تنها یک بار،  باید برای خرید آن هزینه کرد و همانند سیگارهای سنتی با استعمال آن به پایان نمی ‌رسد به همین دلیل خرید آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌ تر خواهد بود. البته باید در نظر داشت که مایع ویپ به گونه ‌ای می ‌باشد که پس از چندین بار استفاده به پایان رسیده و مجدداً باید شارژ شود.

 • عدم ایجاد بوی بد

همانطور که می‌دانید افرادی که از سیگار استفاده می‌ کنند، همیشه با مشکل بوی بد سیگار در دهان و بدن خود مواجه هستند؛ اما با استفاده از ویپ هیچ گونه بویی ایجاد نشده و  همین را می‌ توان به عنوان یکی از موارد متعدد، ویژگی ویپ عنوان کرد.

 • کمک به ترک سیگار

از آنجایی که این محصول، همانند سیگار دود تولید می‌کند؛ اما به نسبت آن از عوارض کمتری برخوردار است؛ می ‌توان گفت استفاده از آن به منظور ترک تدریجی سیگار، بسیار تاثیرگذار می‌ باشد.

 • قابلیت تنظیم

معمولا این نوع از دستگاه ‌ها به گونه ‌ای طراحی شده اند که به راحتی می ‌توان برخی از فاکتورهای آن را تنظیم نمود به گونه ‌ای که تنظیم میزان قدرت و دودهی آن، توسط خود فرد قابل تنظیم می‌ باشد.

 • حمل آسان

سیگار الکترونیکی محصولی می ‌باشد که در ابعاد کوچک و با وزن کم تولید شده و به همین دلیل قابلیت حمل و استفاده از آن، آسان می ‌باشد به گونه ‌ای که در بسیاری از مکان ‌ها، می‌ توان به راحتی از آن استفاده نمود.

 • تنوع بالا

این دستگاه معمولاً در انواع و شکل ‌های مختلفی مانند معمولی، پاد سیستم و یکبار مصرف تولید می ‌شود و افراد با توجه به سلیقه شخصی و نیاز خود، می ‌توانند نوع مورد نیاز را انتخاب نمایند.

 • عدم ایجاد احساس سنگینی در گلو و ریه

برخلاف سیگارهای سنتی که دود ناشی از سوختن تنباکو وارد گلو شده و منجر به سوزش و احساس سنگینی در گلو و ریه می ‌شود؛ دستگاه ویپ اینگونه نبوده و به دلیل اینکه مایع جویس موجود در این دستگاه، پس از استفاده به بخار تبدیل می ‌شود با استفاده از این دستگاه، شاهد احساس رطوبت در گلوی خود خواهید بود.

 1. جذب نیکوتین کمتر

معمولاً جویس ‌های مختلفی برای استفاده در این دستگاه، وجود دارد به گونه‌ای که بعضی از آنها از نیکوتین کمتر و بعضی دیگر از نیکوتین بالاتری، برخوردار می‌ باشد.

 1. قابلیت تعویض باتری

همانطور که گفته شد یکی از اجزای اصلی این محصول، باتری می ‌باشد که باعث راه اندازی ویپ خواهد شد؛ اما تولید کنندگان این دستگاه، باتری را به گونه‌ ای تعبیه کرده اند که در صورت خرابی به راحتی می ‌توان آن را تعویض نمود.

پیشنهاد مطالعه : چه کار کنم کگه دستگاه ویپ طعم سوختگی نگیرد

مزایای ویپ

نکات بسیار مهم در هنگام استفاده از ویپ

سیگار الکترونیکی محصولی می ‌باشد که در صورت استفاده و نگهداری درست از آن، می ‌توان تا سالیان طولانی آن را مورد استفاده قرار داد به همین منظور به ذکر تعدادی از موارد برای نگهداری درست از این محصول، خواهیم پرداخت:

 • یکی از موارد مهمی که در خصوص نگهداری از این دستگاه، باید مد نظر داشته باشید؛ استفاده درست از باتری آن می ‌باشد به گونه‌ ای که توصیه می ‌شود هنگامی که شارژ باتری به ۳۰ درصد رسید؛ نسبت به شارژ مجدد آن، اقدام نمایید و از تخلیه کامل باتری دستگاه، جدا خودداری نمایید.
 • از آنجایی که امروزه استفاده از این دستگاه با افزایش چشمگیری همراه شده است؛ شرکت های نامعتبر زیادی اقدام به تولید آن در نوع تقلبی، کرده‌اند به همین دلیل توصیه می ‌شود که این دستگاه را از فروشگاه ‌های معتبر، خریداری نمایید.
 • به منظور جلوگیری از خراب شدن دستگاه از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید، جدا خودداری نمایید.
 • در سطح داخلی ویپ، نوعی آهنربا قرار گرفته است به همین دلیل بهتر است آن را به دور از هرگونه آهنربا و اشیا فلزی، نگهداری کنید.
 • محیطی که دستگاه در آن، نگهداری می ‌شود تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش طول عمر آن، دارد به گونه‌ ای که توصیه می ‌شود این دستگاه را در محیطی با دمای مناسب، نگهداری کنید؛ محیطی که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد.
 • به منظور افزایش طول عمر باتری، بهتر است آن را با شارژرهای سالم شارژ کنید؛ زیرا استفاده از شارژرهای کهنه، می ‌تواند باعث خراب شدن باتری و کاهش طول عمر آن شود.
 • توصیه می‌شود پس از چندین بار استفاده، تمامی اجزای قابل باز شدن آن را از یکدیگر جدا کرده و با استفاده از آب، آن ها را بشویید.
 • اگر در هنگام استعمال سیگار الکترونیکی طعم پنبه سوخته حس کردید؛ زمان آن رسیده است که کویل را تعویض نمایید.
 • میزان جویس استفاده شده در این دستگاه، نیز از دیگر نکات مهم برای نگهداری آن می ‌باشد؛ زیرا در صورتی که از جویس کمی استفاده شود، منجر به سوختن پنبه داخل مخزن می ‌گردد.

پیشنهاد مطالعه : نحوه کار با دستگاه ویپ یا سیگار الکترونیکی چکونه است

سخن پایانی

همانطور که آموختید ویپ دستگاهی می ‌باشد که به منظور استنشاق بخار حاصل از سوختن مایع جویس موجود در آن، استفاده می ‌شود و از آن جایی که تداعی کننده حس سیگار کشیدن می ‌باشد؛ استفاده از آن برای افراد به خصوص جوانان، جذاب است.

با این حال می توان گفت ویژگی ویپ و مزایای استفاده از آن به گونه ‌ای شده است که امروزه رقابت بسیار شدیدی در بین تولید کنندگان برای عرضه این محصول به شکل ‌های متنوع به وجود آید.

در پایان، توصیه می ‌شود به منظور مشاهده انواع دستگاه ویپ با کیفیت ‌های مختلف به پیج اینستاگرام دو سیب کالا مراجعه کرده و با راهنمایی همکاران ما در این مجموعه، نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

سوالات متداول:

 1. چرا ویپ نسبت به سیگار سنتی از عوارض کمتری برخوردار است؟

سیگارهای سنتی نسبت به این محصول از جذب نیکوتین بالاتری برخوردار می ‌باشد به همین دلیل می ‌توان گفت استفاده از این دستگاه، نسبت به سیگارهای سنتی از عوارض بسیار کمتری، برخوردار است.

 • انواع مختلف ویپ را نام ببرید؟

این محصول در انواع مختلفی عرضه می‌ شود که از جمله آن، می ‌توان به نوع یکبار مصرف، ویپاد و نوع قلمی اشاره کرد.

 • ویپ و ویپاد چه تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند؟

ویپ نسبت به ویپاد از میزان دود بیشتری، برخوردار بوده؛ اما میزان جذب نیکوتین آن، کمتر می ‌باشد در حالی که وی پاد دود کمتری تولید کرده، اما برای افرادی که تمایل به جذب نیکوتین بالاتری دارند؛ مناسب می ‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آب نی گردویی بلند

قیمت اصلی تومان25,000 بود.قیمت فعلی تومان18,000 است.

تنه قلیان برنجی ورقی یک قپه بزرگ یخ دار

قیمت اصلی تومان550,000 بود.قیمت فعلی تومان520,000 است.

شیلنگ قلیان شطرنجی میله دار

قیمت اصلی تومان93,500 بود.قیمت فعلی تومان62,700 است.
[diginasim_offer_moment]

انبر زغال کوره سرکج کوتاه سفید

قیمت اصلی تومان46,000 بود.قیمت فعلی تومان36,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من