مزایای استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی

Use of vape or electronic cigarette

فهرست مطالب

در جامعه امروز جوانان بسیاری هستند که به استعمال دخانیات روی آورده اند و می خواهند هر چه سریع تر آن را ترک کرده و از دست آن رهایی یابند اما نمی دانند چگونه؟در این مقاله، دو سیب کالا به یکی از مهم ترین مزایای استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی اشاره دارد که می تواند جایگزینی مناسب برای ترک سیگار باشد.پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا شما را با مزایای استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی آشنا کنیم.

ویپ یا سیگار الکترونیکی چیست ؟

ویپ یا سیگار الکترونیکی وسیله ای است الکترونیکی که استعمال دخانیات را شبیه سازی می کند. این کار توسط تولید بخارات اب خاصی که بو، طعم، مزه و احساس کشیدن سیگار واقعی را به مصرف‌کننده بدهد اما زیان‌های سیگار واقعی را نداشته یا این زیان‌ها به حداقل برسد در این گونه سیگارها انجام می‌شود. مصرف الکترواسموک یا همان ویپ شامل استنشاق یک آئروسل حاوی چندین ماده شیمیایی از جمله نیکوتین و طعم دهنده است که از طریق سیگار الکترونیکی یا دستگاه های دیگر انجام می‌شود. همانطور که گفتیم مزایای ویپ یا سیگارهای الکترونیکی نسبت به سیگارهای معمولی خطرات کمتری را برای سلامت افراد مصرف کننده به دنبال دارد،

پیشنهاد مطالعه : نکات مهم در انتخاب ویپ مناسب برای شما چیست؟

مزایای استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی:

از مهم ترین مزایای استعمال ویپ میتوان به موارد زیر اشاره کرد

مقرون به صرفه

 یکی دیگر از فواید سیگار الکترونیکی آن است که استفاده از آن در طولانی‌مدت می‌تواند از لحاظ مالی بسیار به‌صرفه‌تر از سیگار تنباکویی باشد. باتری این نوع سیگار را می‌توان شارژ کرد و هر بار از آن استفاده کرد، این در حالی است که برای استفاده از سیگار تنباکویی باید بارها پول پرداخت کرد و این امر هزینه‌ی زیادی را می‌طلبد.

فاقد تنباکو

ویپ ها هیچ مقدار از تنباکو را در ترکیب خود ندارد، بنابراین سوختن و ایجاد دود در کار نیست.

Use of vape or electronic cigarette

رفع خطرات سلامت بدن

سیگار الکترونیکی از باب سلامت، با وجود تقریباً 15 سال از عرضه‌ی آن به بازار، هنوز مورد بحث است. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که این نوع سیگار می‌تواند موجب از بین بردن مضرات سیگار تنباکویی شده و چه بهتر که از آن به جای سیگار تنباکویی استفاده شود، در عین حال برخی پژوهش‌ها نیز نشان از مضرات این نوع سیگار دارند. با این حال، هنوز به طور قطعی چیزی ثابت نشده ولی می‌توان گفت که آن عناصر سرطان‌زا که در سیگار تنباکویی وجود دارند به هیچ وجه در سیگار الکترونیکی نیستند. در واقع در حال حاضر اعتقاد بسیاری بر این است که این نوع سیگار هر اندازه که ضرر داشته باشد هم ضرر آن بسیار کم‌تر از سیگار تنباکویی می باشد.

نداشتن دود

یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه ها نداشتن دود و بی خطر بودن برای اطرافیان فردی است که از آن استفاده می کنند. سیگارهای سنتی محیط زیست را آلوده می کنند، به علاوه برای سیگاری ها و اطرافیانشان نیز مضر هستند. با استفاده از ویـپ فرد کمتر در معرض تنباکو قرار می گیرد و دود کمتری وارد محیط زیست می شود که در نتیجه ی آن از آسیب های وارد شده به فرد کاسته می شود. ویـپ از مواد شیمیایی کمتر برخوردار است یا به طور کل این مواد را ندارد.

ترک سیگار

 این نوع سیگار می‌تواند برای ترک سیگار تنباکویی نیز مفید باشد، هرچند که شاید اثر آن در ترک به اندازه‌ی سایر روش‎ها نباشد. اما در کل می‌توان گفت کسانی که به دنبال ترک سیگار تنباکویی هستند بهتر است که از ویپ استفاده کنند تا از سیگار تنباکویی.

بدون احتراق

سوختن و شعله گرفتن برای سیگار های الکترونیکی وجود ندارد، به همین دلیل مضرات حاصل از سوختن تنباکو و کاغذ مانند آزاد سازی کربن دی اکسید، دود، خاکستر، متان و بوتان را به دنبال نخواهد داشت. بنابراین سردرد، سرگیجه و حالت تهوع ایجاد نمی کند.

پیشنهاد مطالعه : سیگار الکترونیکی چیست ؟

نداشتن بوی نامطبوع و بد

ویپ ها به دلیل اسانس و طعم دهنده های مختلفی که دارند، بوی بد دهان و بدن را ایجاد نمی کنند.

نداشتن مواد شیمیایی مضر

سیگارهای الکترونیکی برخلاف سیگارهای معمولی هزاران ماده شیمیایی اولیه و ثانویه مانند جیوه، سرب، آرسنیک و قطران ندارند.

باید بدانید « قطران ماده ای تیره رنگ و چسبناک است که همانند نیکوتین وارد خون نمی شود بلکه به بافت ریه چسبیده و به آسانی هم از آن جدا نمی شود. یکی از دلایل سرطان زا بودن سیگار وجود قطران در مواد تشکیل دهنده آن است. همچنین قطران با چسبیدن به بافت دندان ها موجب تغییر رنگ و زرد شدن آن ها می شود»

ویپ بهتر است یا سیگار؟

رعایت حال دیگران

 موردی دیگر که می‌تواند به‌عنوان یکی از فواید سیگار الکترونیکی معرفی شود این است که استفاده از این نوع سیگار نه‌تنها ضرری برای دیگران ندارد بلکه موجب لذت آن‌ها نیز می‌شود. سیگارهای تنباکویی بوی بدی دارند و هنگام استفاده از آن‌ها اطرافیان به شدت اذیت می‌شوند؛ هم به سبب بو و هم به سبب غلیظ بودن دود و خفگی ناشی از آن. اما سیگارهای الکترونیکی هر یک طعم و رایحه‌ای مختلف و البته خوش دارند و استشمام آن‌ها می‌تواند برای دیگران لذت‌آور نیز باشد.

شاید این سوال را از خود بپرسید آیا ویپ خطرناک است ؟در پاسخ باید گفت:

اغلب این وسایل حاوی ماده شیمیایی نیکوتین هستند که اعتیادآور است. هنگامی که مصرف این ماده را کنار بگذارید، دچار علائم ترک می شود و احساس افسردگی و اضطراب می کنید. نیکوتین برای افراد دچار بیماری قلبی زیان بار است. برخی تحقیقات نشان داده اند این ماده می تواند به شریان های بدن آسیب بزند.

نیکوتین همچنین می تواند به مغز در حال رشد کودکان آسیب بزند و حافظه و توجه را دچار اختلال کند. از طرفی، به جنین درون رحم آسیب می زند. خانم های باردار نباید از هیچ ماده حاوی نیکوتینی استفاده کنند.

مغز در حال رشد نوجوانان، به خصوص به خواص اعتیادآور نیکوتین حساسیت دارد، اما نگرانی ها درباره سیگارهای الکترونیکی و وسایل استنشاقی مشابه فقط مربوط به نیکوتین نیست. مایع برخی از مدل های این وسایل استنشاقی حاوی فرمالدئید است؛ ماده ای شیمیایی که در مواد ساختمانی هم به کار می رود و یک جزء دیگر این مایع پروپیلن گلیکول (ماده ضدیخ) می توان سرطان زا باشد. کارشناسان درباره رایحه های به کاررفته در سیگارهای الکترونیکی هم هشدار داده اند. در برخی از این وسایل یک ماده شیمیایی با رایحه کره به نام «دی استیل» به کار می رود که اغلب به غذاهایی مانند پاپ کورن افزوده می شود. استنشاق این ماده می تواند خطرناک باشد چرا که به ریه آسیب می زند.

سورپورایز سورپورایز

برای خرید انواع ویپ یا سیگار الکترونیکی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت فقط کلیک کنید.

سخن آخر

اگر مصمم به ترک سیگار یا قلیان هستید و استفاده از آنها برایتان کسل کننده شده است، حتما توصیه می کنیم بسته به نیازتان از سیستم ویپ یا سیگار الکترونیکی استفاده کنید.تیم مجرب دو سیب کالا در مقاله مزایای استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی تمام تلاش خود را می کند که شما دوستان عزیز را با مزیت های استفاده از ویپ آشنا کند.امیدواریم که مفید واقع شده باشد. شما می توانید به راحتی بعد از چند ماه به طور کامل سیگار خود را ترک کنید و آنها را با یک دستگاه سیگار الکترونیکی جایگزین کنید. زیرا در این صورت خسارت را به حداقل میزان ممکن کاهش می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سری قلیان سیلیکونی مادگی – نارنجی

قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

سری قلیان رنگی مادگی متوسط

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان40,000 بود.قیمت فعلی تومان30,000 است.

شیلنگ پرده ای باستان – رنگبندی چند رنگ

قیمت اصلی تومان110,000 بود.قیمت فعلی تومان79,000 است.

سری قلیان رنگی نری بزرگ

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان45,000 بود.قیمت فعلی تومان30,000 است.

بادبزن پلاستیکی

قیمت اصلی تومان55,000 بود.قیمت فعلی تومان45,000 است.
[diginasim_offer_moment]

قلیان النا طلایی سالار

قیمت اصلی تومان435,000 بود.قیمت فعلی تومان384,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من