اموزش ساخت تنباکو در خانه با راحت ترین روش

Learning how to make tobacco at home

فهرست مطالب

امروز کشیدن قلیان به یکی از تفریحات بسیار شیرین برای جوانان تبدیل شده است. تنباکوهای میوه ای محبوبیت زیادی در بین جوانان پیدا کرده اند. تنباکو ها در برخی موارد روش تهیه آسانی دارند و اگر اموزش ساخت تنباکو در خانه را بدانید، می‌توانید در منزلتان، تنباکو درجه یک بسازید و دیگر نیازی به خرید تنباکو های اماده نیست. اگر  از توتون یا تنباکو خالص استفاده کنید با مشکلات جسمانی که گریبان گیر قشر جوان است روبه رو نخواهید شد.

فهرست مطالب

 • اموزش ساخت تنباکو در خانه
 • آماده سازی میوه های مورد نظر  برای تبدیل به تنباکو درجه یک
 • پختن تنباکو

 تمام مراحل را اگر به درستی و مو به مو انجام دهید، می توانید یک تنباکوی درجه یک، را بسازید. با ما همراه باشید تا به شما یاد دهیم یک تنباکوی درجه یک با طعم دلخواه تان چگونه ساخته می شود.

چگونه در خانه تنباکو درجه یک درست کنیم؟  

برای اینکه یک تنباکوی درجه یک و به دور از مواد مضر، بسازید؛ باید مراحل مختلفی را انجام دهید.

برای این کار ابتدا باید آموزش تهیه تنباکو در خانه را بدانید. همانطور که در بالا گفته شد، برای تهیه تنباکو به سه مرحله نیاز است:

 • اموزش ساخت تنباکو در خانه
 • آماده سازی میوه ها
 • پختن تنباکو
اموزش ساخت تنباکو در منزل

 مرحله اول آماده سازی تنباکوی خام

  اگر می‌خواهید تنباکوی درجه یک میوه ای بسازید، بهتر است بهترین نوع تنباکوی خام را که در بازار موجود است را تهیه کنید.

 بعد از اینکه تنباکویی درجه یک را تهیه کردید آن را با قیچی خرد کنید و زمانی که نیکوتین آن کم شد، به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه آن را در ظرف آبی بخیسانید.

 هر چقدر این ساعت افزایش پیدا کند، تنباکو شما نیکوتین کمتری را از دست می دهد. اگر قصد دارید آن را بخیسانید، بهتر است حتماً به مدت ۳۰ دقیقه یک بار آب آن را تعویض کنید.

 بعد از اینکه مرحله خیساندن تنباکو تمام شد، باید تنباکو را آبکشی کنید  و مدتی آن را کنار قرار دهید تا کاملا به ماده خشکی تبدیل شود؛ برای این کار می‌توانید تنباکو ها را روی پارچه نخی قرار دهید و بعد از این که کاملا خشک شد آن را درون ظرفی خشک قرار دهید.

سپس  با شیره قند یا عسل ترکیب نمایید. به این نکته توجه کنید که هنگامی که تنباکو با شیره قند ترکیب شود، شما تنباکویی سنگین خواهید داشت.

سعی کنید از افزودنی‌های روغنی استفاده نکنید اگر از افزودنی های روغنی استفاده نمایید، خاصیت چسبندگی تنباکو از بین می‌رود و شما تنباکویی درجه یک و عالی نخواهید داشت. پختن تنباکو در خانه بسیار راحت است فقط کافی است نکاتی را رعایت کنید تا یک محصول درجه یک را تهیه کنید.

پیشنهاد مطالعه : اجزا تشکیل دهنده قلیان

 مرحله دوم آماده سازی میوه ها

 مرحله دوم که باید به درستی آن را انجام دهید، آماده سازی میوه است. در این مرحله میوه ها را خورد کنید و آنها را درون یک مخلوط کن قرار دهید، سپس به اندازه کافی روغن گلیسیرین به آن اضافه کنید و با اضافه کردن گلیسیرین تنباکو دیرتر می سوزد و دود تولیدی بیشتر و قوی تر می شود.

 شما میتوانید از یک میوه استفاده کنید، مثلا اگر به طعم شلیل علاقه دارید می‌توانید شلیل ها را بشویید و به قطعات ریز تبدیل کنید و داخل مخلوط کن ان را  قرار دهید و اندکی روغن گلیسیرین به آن اضافه کنید و  می توانید از ترکیب دو یا چند میوه استفاده کنید.

 هرچقدر تعداد میوه های به کار رفته بیشتر باشد قلیان شما سنگین تر می شود.

این مرحله اگرچه جزء مراحل بسیار راحت است اما باید دقت کنید که روغن گلیسیرین به میوه، بیش از حد یا کمتر از  حد به آن اضافه نشود. باید در ریختن گلیسیرین دقت کنید تا یک تنباکو با میوه خالص درجه یک داشته باشید.

مرحله آخر پختن تنباکو

 مرحله سوم یا مرحله آخر برای تنباکوی خانگی ترکیب تنباکو و میوه با همدیگر است. باید در این مرحله تنباکو و میوه را باهم ترکیب کنید در آخر تنباکو را به یک شکل توپ  در آورید و داخل فویل آلومینیومی قرار دهید و سپس آن را بر روی حرارت مستقیم گاز بگذارید.

 بهترین حرارت برای این تنباکو ۱۸۰ درجه سانتی گراد است که به مدت ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه با حرارت ۱۸۰ درجه باید روی گاز  باشد.

بعد از اینکه تنباکو را از روی حرارت برداشتید بعد از خنک شدن  تنباکو، می توانید از طعم  دهنده های مصنوعی استفاده کنید.

 تنباکوی دست ساز را به مدت یک روز تا یک روز و نیم درون فریزر یا جایخی قرار دهید، بعد از اینکه این کار را انجام دادید شما می توانید تنباکویتان را مصرف کنید.

تنباکو برازجان

انواع تنباکو های میوه ای که میتوان در خانه درست کرد:

با اموزش ساخت تنباکو در خانه می توانید انواع مختلف تنباکو را درست کنید و از آن ها لذت ببرید. شما می توانید هر نوع تنباکویی که دوست دارید را درست کنید، اما در بین انواع تنباکوهای میوه ای برخی از تنباکو ها محبوبیت بیشتری دارند از جمله تنباکو های معروفی که می توانید در خانه درست کنید تنباکو های زیر هستند:

 تنباکوی دارچین

 این تنباکو از ادویه دارچین به وجود می آید که شما می توانید ادویه دارچین پودر شده را با روغن گلیسیرین ترکیب کنید .

 این تنباکو، بسیار سرد است و معمولا در فصل تابستان و پاییز محبوبیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

 از جمله مزیت‌های تنباکو  دارچین می‌توان به این نکته اشاره کرد که ضمن اینکه نشاط آور است، سبب خوشبو شدن دهان شما می شود. اگر از بوی بد دهان رنج می برید حتما تنباکوی دارچین را امتحان کنید.

 تنباکو هلو

 اگر علاقه زیادی به میوه لذیذ  هلو دارید، تنباکوی هلو یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود، تنباکو هلو رایحه ای بسیار قوی دارد حالت شادی و نشاط آور به افراد می‌دهد و در همه فصول استفاده از آن رایج است.

پیشنهاد مطالعه : تاریخچه پیدایش تنباکو

 تنباکو لیمو

 • یکی از بهترین تنباکو هایی که در  بین انواع تنباکو ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است، تنباکو لیمو است. این تنباکو برای ساختش نیاز کمتری به گلیسیرین دارد.
 • حس آرامش زیادی به افراد می‌دهد.
 • جز تنباکوهای بسیار سبک است که در همه فصول استفاده می شود

 اگر به دنبال تنباکوی سبک و خوشمزه هستید، تنباکو لیمو گزینه‌ای بسیار عالی محسوب می شود .

تنباکوی پرتقالی

تنباکوی پرتقالی از جمله تنباکو های بسیار پرطرفدار است که در دسته تنباکو های  نه سبک و نه سنگین قرار دارد. این تنباکو هم در افراد حس آرامش را منتقل می کند و گاهی ممکن است، روغن گلیسیرین در آن زیاد باشد و باعث سردرد در افراد شود. افرادی که تازه شروع به قلیان کشیدن کرده‌اند اگر از آن استفاده کنند، ممکن است دچار سرگیجه و سردرد شوند. 

تنباکوی نعنا، خنک ترین تنباکو میوه ای

 از دیگر تنباکو هایی، در دسته تنباکو های سبک قرار دارد و باعث خوشبویی دهان و از بین بردن تلخی دهان می شود، تنباکوی نعنا است.

 برای افرادی که از سردرد و معده درد رنج می برند این تنباکو بسیار مناسب است. این تنباکو اصولا به تنهایی مصرف نمی‌شود و با مقدار کمی از تنباکو های میوه ای ترکیب می شود.

 برای ساخت این تنباکو در خانه به نعنای تازه یا خشک، احتیاج دارید و ترکیب نعنا با گلیسیرین سبب به وجود آمدن تنباکوی نعناعی می شود.

پختن تنباکو در خانه

تنباکو آلبالو

 از جمله بهترین تنباکو ها و راحت ترین تنباکو ها که می توانید در خانه آن را درست کنید، تنباکوی آلبالو است.

 این تنباکو در زمره که تنباکوهای بسیار گرم به حساب می‌آید، دودی که از آن بیرون می آید بسیار بیشتر است. شما می توانید آلبالو ها را بعد از اینکه در مخلوط کن ریختید  و با روغن گلیسیرین ترکیب کنید و بعد  به تنباکوی آلبالویی تبدیل کنید. این  تنباکو آنقدر لذیذ است، که از کشیدن آن اصلا خسته نمی شوید و در همه فصول می توانید از آن استفاده کنید.

 تنباکوی انگور

 از جمله تنباکو هایی که بسیار خوش طعم است، تنباکوی انگور است. این تنباکو جزء تنباکو های گرم است و هنگامی که دود به بدن فرد منتقل می شود، حس نشاط به او می دهد و معمولا در همه فصول طرفداران خاص خود را دارد؛ نحوه درست کردن تنباکو انگور هم بسیار راحت است، شما می توانید برای ساخت این تنباکو از انگوریاقوتی، انگور فخری و انگور کشمشی و… استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه :چگونه یک قلیان خوب چاق کنیم

 تنباکو میکس میوه ای

 یکی از تنباکو هایی که به بسیار منحصر به فرد است، تنباکو میکس میوه ای است که از ترکیب دو یا چند میوه ساخته می شود و طعمی مطبوع برای فرد  ایجاد می‌کند.

 این تنباکو می‌تواند از ترکیب:

 • لیمو و پرتقال
 • هلو  و دوسیب
 • هلو و طالبی
 • هندوانه و نعنا
 • دو سیب و پرتقال
 • لیمو آلبالو

و غیره، ایجاد شود.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به قلیان کشیدن علاقه دارید و  برایتان مهم است  که تنباکویی که استفاده می کنید درجه یک باشد بهتر است  تنباکو را خودتان در منزل تهیه کنید، با استفاده از آموزش تهیه تنباکو در خانه شما می‌توانید تنباکو را در منزلتان  تهیه کنید.

سخن پایانی

 درست کردن تنباکو خانگی نیاز به مراحل سختی  ندارد، اگر تمام مراحلی که در بالا ذکر شد را موبه‌مو و به صورت کامل  و با جزئیات اجرا کنید، شما یک تنباکوی درجه یک و عالی خواهید داشت.

به عنوان مثال اگر  به دنبال چند تنباکویی هلویی هستید  این تنباکو برای شما مورد پسند است، شما می‌توانید تنباکوی هلو را در فصل تابستان که هلو زیاداست،  تهیه کنید و در فریزر منزلتان قرار دهید و موقع کشیدن ان را چند ساعت قبل درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قلیان کامل چینی طرح اسلحه

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان620,000 بود.قیمت فعلی تومان495,000 است.

تنه قلیان برنجی ورقی یک قپه بزرگ

قیمت اصلی تومان445,000 بود.قیمت فعلی تومان369,000 است.

شیشه قلیان کویتی پرکار متوسط

قیمت اصلی تومان95,000 بود.قیمت فعلی تومان82,000 است.
[diginasim_offer_moment]
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من