روش ترک سیگار به وسیله ویپ

روش ترک سیگار به وسیله ویپ

فهرست مطالب

اگر در حال ترک سیگار هستید یا قصد ترک کردن دارید این مقاله می تواند به سرعت و کیفیت بهبودی شما کمک کند. باید توجه داشته باشید ویپ میتواند در ترک سیگاربشدت کمک کند این کار راحتی نمی باشد اما به شما اطمینان می دهیم روش ترک سیگار به وسیله ویپ خیلی راحت تر از کم کردن کشیدن سیگار در طول روز می باشد همچنین ویپ یا سیگار الکترونیکی به شما این امکان را می دهید نیکوتین را بدون عوارض های مخرب سیگار وارد بدن کنید در این مقاله به شما می گوییم که چرا باید دست از سیگار کشیدن بکشید و چگونه می توانید با ویپ یا سیگار الکرونیکی به خود کمک کنید تحقیقات نشان میدهد بیشتر کسانی که به دنبال یکی از راه‌های ترک سیگار بوده‌اند، حداقل یک بار دستگاه ویپ را امتحان کرده در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

عوارض سیگار:

سیگار برای سلامتی بسیار ضرر دارد و عوارض بسیاری برای سلامتی بدن دارد. برخی از عوارض سیگار عبارتند از:

 1. بیماری های قلبی و عروقی: سیگار باعث افزایش فشار خون و ضخامت دیواره های رگها می شود که به بروز بیماری هایی مانند آترواسکلروز و آنژین قلبی می انجامد.
 2. بیماری های ریه:از عوارض سیگار این است که باعث تحریک شدن راه های هوایی و کاهش عملکرد ریه ها می شود. این مسائل می تواند منجر به بروز بیماری هایی مانند بیماری های مزمن انسدادی ریه و سرطان ریه شود.
 3. بیماری های کبدی: باعث تحریک کبد و افزایش سطح آنزیم های کبدی می شود که می تواند به بروز بیماری هایی مانند کبد چرب و سیروز کبد منجر شود.
 4. بیماری های مربوط به دستگاه گوارش: باعث تحریک مخاط در دستگاه گوارش و افزایش ترشح اسید معده می شود که می تواند منجر به بروز بیماری هایی مانند زخم معده و بیماری های روده ای شود.
 5. بیماری های پوستی:باعث تحریک پوست و افزایش تولید مواد شیمیایی در پوست می شود که می تواند منجر به بروز بیماری هایی مانند پوسته پوسته شدن پوست، لک های پوستی و پیری زودرس پوست شود.
 6. بیماری های انتقالی: از عوارض سیگار می توان به کاهش سیستم ایمنی بدن اشاره کرد که اعث افزایش احتمال بروز بیماری های انتقالی مانند آنفولانزا و عفونت های تنفسی شود

بیشتر بخوانید : نکات مناسب برای انتخاب ویپ مناسب برای شما چیست ؟

ویپ یا همان قلیان شارژی چیست؟ویپ یا همان قلیان شارژی چیست؟

ویپ یا قلیان شارژی یک دستگاه الکترونیکی است که برای تنفس محلول‌های الکترونیکی (معمولاً نیکوتین) به کار می‌رود. این دستگاه شامل یک باتری، یک مخزن محلول الکترونیکی و یک المنت گرمایشی است که محلول الکترونیکی را به بخار تبدیل می‌کند تا کاربران بتوانند آن را تنفس کنند.

محلول الکترونیکی مورد استفاده در این دستگاهاست  ممکن است شامل نیکوتین، گلیسرین، پروپیلن گلیکول و طعم‌دهنده‌های مختلف باشد. به هر حال، برخی مطالعات نشان داده‌اند که قلیان شارژی همچنان برای سلامتی مضر است و بهتر است از آن به میزان متعارف و به محدودیت های پزشکی رعایت شده استفاده شود. در واقع ترک سیگار به وسیله ویپ می تواند بسیار مفید باشد. با خرید این نوع سیگار الکترونیکی از ما می توانید یک قدم به ترک سیگار نزدیکتر شوید.

برای ترک سیگار به وسیله ویپ بهتر است رعایت موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. استفاده به میزان مناسب: بهتر است از ویپ به میزان مناسب استفاده کرد و مصرف بیش از حد را به حداقل برسانید.
 2. استفاده از محلول الکترونیکی با کیفیت: محلول الکترونیکی با کیفیت و استاندارد را انتخاب کنید و از محصولات تقلبی و نامعتبر خودداری کنید.
 3. استفاده  در مکان‌های مجاز: استفاده از این دستگاه در مکان‌های ممنوع مانند محل‌های عمومی، سینماها، رستوران‌ها و مراکز تجاری ممنوع است و بهتر است به قوانین و مقررات جایگاه‌های ویپ توجه کنید.اما امروزه استفاده از آن بیش از پیش در میان مردم جا افتاده است.
 4. انتخاب دستگاه با کیفیت: انتخاب دستگاه با کیفیت و از شرکت‌های معتبر را پیشنهاد می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید
 5. توقف در صورت بروز عوارض جانبی: در صورت بروز عوارض جانبی، بهتر است از استفاده از ویپ خودداری کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

همانطور که گفته شد ، ترک سیگار به وسیله ویپ، می‌تواند گزینه خوبی باشد، اما نباید فراموش کرد که هنوز اطلاعات کافی درباره آن در دسترس نیست و بهتر است پیش از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

چرا توصیه می شود از ویپ استفاده کنیم؟

توصیه به استفاده از ویپ به دلایل متعددی می‌تواند ارائه شود، از جمله:

 1. کاهش خطرات بهداشتی: استفاده از ویپ نسبت به سیگار معمولی، باعث کاهش خطرات بهداشتی مربوط به مصرف تنباکو می‌شود. در ویپ، تنها مایعات حاوی نیکوتین، گلیسرین و پروپیلن گلیکول تبخیر می‌شود و دود سیگار معمولی که شامل مواد سمی مختلفی مانند ترکیبات شیمیایی، کربن منواکسید و ذرات جامد است، وجود ندارد.
 2. کمک به کنترل سیگار کشیدن: استفاده از ویپ، به کسانی که به سیگار معتاد هستند، می‌تواند کمک کند تا از سیگار کشیدن کمتر شود یا به طور کامل کنار گذاشته شود.
 3. تنوع در مایعات ویپ: ویپرها از مایعات مختلفی می‌توانند استفاده کنند که در انواع مختلفی از طعم‌ها و نیکوتین‌ها تولید می‌شوند. این امکان به کاربران ویپ، این امکان را می‌دهد تا انواع طعم‌های مختلفی از ویپ را تجربه کنند.
 4. بوی بد ندارد: دود سیگار معمولی بوی بدی دارد و می‌تواند محیط را آلوده کند، اما ویپ بوی بدی ندارد و به طور کلی، برای افراد دیگر قابل تحمل تر است.
 5. محیط زیست: مصرف سیگار معمولی می‌تواند آلودگی هوا را بیشتر کند و زیان‌های بسیاری را برای محیط زیست به همراه داشته باشد. با استفاده از ویپ، این تهدیدات به محیط زیست کاهش می‌یابد.

با این حال باید توجه داشت که علی‌رغم مزایایی که برای ویپ مطرح شد، برخی نکات نگران‌کننده هم وجود دارد:

 1. عدم قطعیت در مورد ایمنی: با وجود اینکه ویپ نسبت به سیگار معمولی بسیار کمتر خطرناک است، هنوز هم برخی نگرانی‌هایی در مورد ایمنی ویپ وجود دارد. برای مثال، برخی مطالعات نشان داده‌اند که بعضی از مایعات ویپ، ممکن است شامل مواد شیمیایی ضدعفونی کننده یا ترکیبات مضر دیگر باشند.
 2. اعتیاد نیکوتین: ویپرها ممکن است به نیکوتین اعتیاد پیدا کنند و این می‌تواند مشکلات بهداشتی را در پی داشته باشد. اگرچه در ویپ، مقدار نیکوتین مصرف شده را می‌توان تنظیم کرد، اما این همچنان یک خطر پایین‌تر، اما وجود دارد.
 3. جایگزینی یک بدی با بدترین چیز دیگر: استفاده از ویپ به خاطر کاهش خطرات بهداشتی در مقایسه با سیگار معمولی پیشنهاد می‌شود، اما این همچنان یک جایگزینی یک بدی با چیز دیگر بدتر است.

مزایا سیگار الکترونیکی:

 1. کاهش میزان ترکیبات سمی: سیگار الکترونیکی اغلب به صورت مایعات با ترکیباتی که معمولاً دارای نیکوتین هستند ولی حاوی مقدار بسیار کمی از سایر ترکیبات سمی هستند. در نتیجه، مصرف کنندگان سیگار الکترونیکی به طور کلی با کاهش خطرات مربوط به سیگار سنتی مواجه هستند.
 2. کاهش بوی دود: سیگار الکترونیکی برخلاف سیگار سنتی بوی دود ندارد و به همین دلیل می تواند به طور قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا و بوی ناخوشایند در محیط های بسته کمک کند.
 3. قابل حمل بودن و راحتی استفاده: سیگار الکترونیکی به راحتی قابل حمل است و شما می توانید آن را به راحتی با خود حمل کنید. علاوه بر این، برای استفاده از سیگار الکترونیکی به دو صورت دستی و خودکار موجود است.
 4. تنوع ذائقه: با وجود مایعاتی با مزه های مختلف، سیگار الکترونیکی به کاربران خود اجازه می دهد تا مزه های مورد علاقه خود را تجربه کنند.
 5. کمک به ترک سیگار: برخی مصرف کنندگان به دلیل کاهش میزان نیکوتین در مایعات سیگار الکترونیکی، به راحتی می توانند به سیگار خودداری کنند

سخن پایانی

در پایان از شما دعوت می کنیم ما را هم در روند بهبود خود شریک بدانید و با خرید سیگار الکترونیکی یا همان ویپ از دو سیب کالا به زندگی بهتر خود کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شیشه قلیان تراش الوان جوهری سبز و زرد

قیمت اصلی تومان198,000 بود.قیمت فعلی تومان188,000 است.

تنه قلیان چوبی طرح ورساچ 40 سانتی

قیمت اصلی تومان220,000 بود.قیمت فعلی تومان145,000 است.

تنه قلیان چوب گردو اچ پی

قیمت اصلی تومان250,000 بود.قیمت فعلی تومان230,000 است.
[diginasim_offer_moment]
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من