برسی انواع ویپ و معرفی اجزای آن

برسی انواع ویپ و معرفی اجزای انها

فهرست مطالب

انواع ویپ واجزای تشکیل دهنده ویپ

ویپ دستگاهی است که برای بخار کردن مایع مخصوص دستگاه ویپ یا ایجوس به کار می‌رود، و حس سیگار یا قلیان کشیدن را به افراد می دهد. هدف از ساخت ویپ، ایجاد دستگاهی بود که نیکوتین مورد نیاز افراد سیگاری را بدون وارد کردن دود و خاکستر به ریه آن‌ها، فراهم کند. دستگاه های ویپ انرژی مورد نیاز خود برای تبخیر مایع جویس را از باتری های لیتیومی قابل شارژ تامین میکنند. انواع ویپ در بازار موجود می باشد که به افراد این امکان را می دهد ، با توجه به نوع نیاز و سلیقه ، آن را انتخاب کنند

جویس یا ایجوس چیست ؟

در پاسخ به اینکه جویس چیست باید بگوییم ، دستگاه های ویپ به وسیله ی المنت ، مایع جویس را داغ می کنند تا بخار شوند .توتون و تنباکو به طور عادی به راحتی تبخیر نمی شوند به همین دلیل نیکوتین درون آنها را استخراج میکنند و با مواد حامل از قبیلPG   و VG که اینها گلیسیرین گیاهای هستند ترکیب می کنند تا به راحتی تبخیر شوند.

در بازارهای جهانی انواع ویپ و اقسام مایع ویپ وجود دارند، از میوه‌ای گرفته تا طعمی نزدیک به سیگارهای تنباکویی. البته انتخاب این طعم ها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد . اکثر مایع‌های ویپ از نیکوتین برخوردار هستند و تعداد افرادی که از مایع ویپ نیکوتین‌دار استفاده می‌کنند بسیار بیش‌تر از افرادی است که گرایش به استفاده از مایع‌های ویپ بدون نیکوتین دارند.

اجزاء تشکیل دهنده ویپ

برای آشنایی بیشتر با عملکرد دستگاه های ویپ بهتر است بدانیم که قطعات تشکیل دهنده ویپ چه چیزهایی هستند. دستگاه‌های ویپ از اجزای گوناگونی تشکیل شده‌اند که مجموع این قطعات در کنار هم می‌توانند ویپینگ لذت بخشی را برای شما رقم بزنند. اجزا سازنده ویپ‌ها بسته به نوع دستگاه کمی با هم متفاوت هستند.

به طورکلی از اجزاء تشکیل دهنده ویپ عبارتند از :

تانک یا مخزن

مایع ویپ

سیم

باتری

گرما دهنده

پیشنهاد مطالعه : راهکارهای ترک سیگار در یک هفته

دستگاه های ویپ دارای سه بخش یا قطعه اصلی شامل ماد، اتومایزر و کویل هستند که در ادامه با نحوه عملکرد آن ها در ویپ را آشنا میکنیم :

ماد :

قسمت تحتانی دستگاه ویپ معمولا با اختصاری ماد یا MOD  شناخته می شود که عموما وظیفه نگهداری باتری دستگاه را بر عهده دارد. ماده در واقع دستگاه های باتری اینترنال پلمپ می باشد که شما نمی توانید به صورت دستی درپوش باتری آن را باز کنید و اقدام به تعویض باتری نمایید. معمولا باتری های لیتیومی تا ۴ الی ۵ سال بدون مشکل به کارایی خود ادامه می دهند و در صورت خراب شدن باتری های اصلی دستگاه تعمیرکاران می توانند برای شما این قطعه را استفاده کنند.

اتومایزر :

یکی از اصطلاحات ویپینگ اتومایز می باشد ، که یکی از اجزای اصلی است که سیگار الکترونیکی (ویپ) از آن ساخته شده است . در واقع ، یکی از مهمترین قسمتهای دستگاه ویپ است و هیچ دستگاه ویپی بدون اتومایزر کار نمی کند. اتومایزر برای گرم کردن سیم پیچ یا همان کویل از انرژی الکتریسیته باتری استفاده می کند .

اتومایزر خود از سه قسمت تشکیل شده :

دهانه یا لبی

دو نوع استاندارد دهانه که بر روی مخزن نصب می‌شود دهانۀ 510 و 810 است. قطر دهانۀ 810، 12.5 میلی‌متر است درحالی‌که قطر دهانۀ 510، 8.5 میلی‌متر است. فرادی که دوست دارند دود بیشتری ایجاد کنند استفاده از دهانۀ 810 بسیار بهتر است. با قطر بیشتر دهانه، جریان هوا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید بخار بیشتری را استنشاق کنید. داشتن دهانه مناسب می‌تواند در بهبود کیفیت تجربۀ شخصی شما مؤثر باشد.

منفذ جریان هوا

محل قرارگیری منفذ جریان هوا نیز می‌تواند بر کیفیت ویپ شما تأثیر بگذارد. این قطعه در بعضی دستگاه ها در بالای تانک و در بعضی در زیر تانک قرار دارد . منفذ جریان هوا در بالا محبوب است چرا که بلافاصله یکی از رایج‌ترین مشکلات ویپ که نشت کردن است را برطرف می‌کند. منفذ جریان هوا گاهی می‌تواند در قسمت بغلی اتومایزر نیز باشد.

کویل یا فیلتر دستگاه

کویل بخشی از دستگاه ویپ است که در واقع مایعات الکترونیکی را بوسیله پنبه جذب و آن را به کمک المنت گرم می کند. این قطعه با استفاده از انرژی دریافتی از باتری گرما تولید کرده و منجر به تبخیر مایع درون ویپ یا همان ایجوس میشود . کویل، معمولا از یک یا چند سیم پیچ فلزی تشکیل شده است که برای گرم شدن از باتری انرژی دریافت می کنند. طول عمر کویل ها  معمولا یک یا دو هفته می باشد . بستگی به میزان مصرف افراد دارد .

انواع ویپ

انواع ویپ در بازار گوناگون است که به افراد این امکان را می دهد ، با توجه به نوع نیاز و سلیقه ، آن را انتخاب کنند . از انواع ویپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیگار الکتریکی

ساده‌ترین و کوچک‌ترین نوع ویپ موجود در بازار سیگار الکتریکی است که در دو نوع یک تکه و دو تکه ساخته میشود . این دستگاه مناسب زمانی است که دست‌تان بند است یا در مسافرت به سر می‌برید و بدون آماده سازی خاصی می‌توانید از آن لذت ببرید. سیگارهای الکترونیکی یک تکه معمولا تانک قابل تعویض یا شارژ شدن ندارند و پس از استفاده باید آن‌ها را دور بیاندازید. دستگاه های دو تکه اما قابلیت تعویض کارتریج را دارند و می توانید هر زمان که نیاز باشد آن را تعویض کنید و به استفاده از همان دستگاه ادامه دهید. البته بسیاری از ویپرها سیگارهای الکتریکی را در دسته بندی دستگاه‌های ویپ قرار نمی‌دهند.

ویپ‌های قلمی

این دسته از ویپ‌ها ورژن پیشرفته‌تری از سیگارهای الکتریکی می‌باشند . ویپ‌های قلمی دارای مخزن قابل شارژ و یا قابل تعویض هستند که می‌توانید ایجویس خود را درون آن بریزید و از ویپینگ آن لذت ببرید. ویپ‌های قلمی نسبت به سیگارهای الکتریکی بخار بیشتری تولید می‌کنند. این ویپ ها دارای باتری داخلی هستند و به دلیل اندازه کوچکی که دارند، ظرفیت باتری ها نیز کم و محدود می باشد .

پاد ویپ

پاد ویپ‌ها یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌های ویپ موجود در بازار هستند که طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهد .  پاد یک دستگاه دو تکه شبیه به سیگار الکتریکی است که یک قطعه آن مربوط به باتری و قطعه دیگر غلاف قابل تعویض است ؛ که اغلب می‌توانید آن را شارژ کنید و از سالت نیکوتین در آن استفاده کنید . دستگاه‌های پاد ویپ به دلیل اینکه از توان خروجی پایینی برخوردار هستند، از قیمت مقرون به صرفه‌ای برخوردار می‌باشند. پادها به صورت تخصصی برای ویپینگ سالت نیکوتین طراحی شده‌اند.

ویپ مدل جعبه ای

ویپ های جعبه ای دارای حجم و ظرفیت بیشتری هستند و قدرت بالایی را هم ارائه می دهند. معمولا هرچه اندازه یک ویپ بزرگتر باشد، عملکرد بهتر و عمر باتری طولانی تری خواهد داشت . اکثر ویپ های جعبه ای دارای تنظیم ولتاژ و دما هستند . تانک های موجود در این ویپ ها می توانند دهان به ریه و یا مستقیم به ریه باشند که در هر دستگاه متفاوت است.

کدام یک از انواع ویپ برای شما بهتر است ؟

همان طور که گفته شد ویپ انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای ویژگی و عملکرد خاصی هستند که انتخاب آن بستگی به نیاز و سلیقه افراد  دارد . اگر قبلا از ویپ استفاده نکرده اید و یا به منظور ترک سیگار می خواهید این دستگاه ها را بخرید، بهتر است به سراغ ویپ های ساده و مناسب بروید. در صورتی که تجربه استفاده از ویپ را دارید و می خواهید به شکل جدی تر و کامل تری ویپینگ را انجام دهید، دستگاه های پیشرفته و حرفه ای برای شما مناسب تر است . اگر می خواعید هزینه بیشتری کنید، ویپ های پیشرفته و با امکانات زیاد، کارایی بهتری دارند اما اگر می خواهید با هزینه کمتری ویپ تهیه کنید ، ویپ های متوسط با ظرفیت و قدرت بالا نیاز شما را کاملاٌ بر طرف می سازد .

کلام آخر

انواع ویپ امروزه جایگزین ایده آلی برای سیگار شده اند. به یاد داشته باشید، بعد از کنار گذاشتن سیگار تنباکویی، بدن تا مدتی به نیکوتینی که از طریق سیگار به آن منتقل می شد نیاز دارد.

دستگاه های ویپ می توانند علاوه بر رساندن مقدار نیکوتین لازم به بدن ، حس سیگار کشیدن را بدون هیچ ضرری برای افراد تداعی کنند .

همچنین اطلاعاتی در اینجا وجود دارد که میتوانید مطالعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوری رنگین کمان

قیمت اصلی تومان125,000 بود.قیمت فعلی تومان105,000 است.

شیلنگ pvc انگوری خطی کد3

قیمت اصلی تومان127,050 بود.قیمت فعلی تومان95,590 است.
[diginasim_offer_moment]

بادبزن پلاستیکی

قیمت اصلی تومان55,000 بود.قیمت فعلی تومان45,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من