تاثیر منفی قلیان بر عمل جراحی بینی و تاخیر در بهبود بخیه ها

فهرست مطالب

تاثیر منفی قلیان بر عمل جراحی بینی

قبل و بعد از جراحی بینی قلیان نکشید !!
آیا می دانستید قلیان کشیدن قبل و یا بعد از عمل جراحی بینی یا هر عمل جراحی دیگری می‌تواند بهبود بخیه را با تاخیر مواجه نماید. همچنین عفونت را در آن منطقه افزایش دهد.

قلیان کشیدن در کنار مضراتی که برای بدن و ریه ها دارد. برای بینی جراحی شده نیز تاثیر مخربی دارد. عموما کسانی که قبل از عمل بینی (رینوپلاستی) مصرف مداوم قلیان داشته اند. بیهوشی سختی دارند و باید از داروی بیهوشی قوی تر برای بیهوش کردن این بیماران استفاده کرد.
همچنین این بیماران به هوش آمدن (ریکاوری) سختری هم دارند. و پس از عمل زیبایی بینی ورم بینی بیشتری نسبت به بیمارانی که قلیان و سیگار مصرف نمی‌کنند خواهند داشت.

مطالعه بیشتر : ساختن تنباکو میوه‌ای برای قلیان در خانه خودتان !!!

تاثیر منفی قلیان بر عمل جراحی بینی به مراتب بیشتر از سیگار است. چون هر یک بار مصرف قلیان معادل ۲۰۰ نخ سیگار برای بدن ضرر دارد و احتمال عفونی شدن زخم را بالا می برد.

بنابراین بیمارانی که مصرف مکرر قلیان و سیگار پیش از جراحی بینی دارند. باید حتما در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی خود به پزشک اطلاع دهند. تا توصیه های لازم برای منع مصرف دخانیات قبل و بعد از رینوپلاستی به بیمار داده شود.

تا چه مدت قبل و بعد از عمل بینی نباید قلیان بکشیم تا تاثیر قلیان بر عمل جراحی کمتر شود؟
همانطور که گفته شد قلیان کشیدن تأثیرات منفی زیادی برای بیمار متقاضی جراحی زیبایی بینی دارد.

ضررهای قلیان برای عمل جراحی بینی چیست

تاثیر منفی قلیان بر عمل جراحی بینی هنگامی خود را بیشتر نشان می دهد که بعد از عمل بینی مصرف قلیان و سیگار خطر عفونت محل های برش داده شده در بینی و همچنین افزایش ورم بینی و تاخیر در بهبود محل های بخیه زده شده را زیاد می کند.

به بیمارانی که مکرر قلیان و سیگار را مصرف می کنند توصیه می کنیم. تا حدود ۲ الی ۳ هفته پیش از جراحی بینی و همچنین یک ماه پس از عمل بینی از مصرف دخانیات مثل قلیان و سیگار به شدت خودداری کنند. تا عوارض منفی برای بینی جراحی شده آنان نداشته باشد.

برای بررسی جدیدترین لیست قیمت خرید انواع قلیان کلیک کنید.

در صورت مصرف قلیان و سیگار در مدت گفته شده. قبل و بعد از عمل بینی همه ی پیامد های آن متوجه خود بیمار است. پس اگر مصرف دخانیات را به صورت مکرر انجام می‌دهید. باید در نظر داشته باشید. برای بهبود مناسب بینی و دست یابی به نتیجه مطلوب از جراحی بینی خود باید مصرف آن را در مدت ذکر شده متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سری قلیان سیلیکونی مادگی

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

تنه قلیان برنجی ورقی یخدان دو قپه کوچک

قیمت اصلی تومان495,000 بود.قیمت فعلی تومان395,000 است.

خفه کن بوقی کوچک سیمکو

قیمت اصلی تومان25,000 بود.قیمت فعلی تومان15,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من