کاربرد سوپاپ قلیان چیست؟

مزایای سوپاپ

فهرست مطالب

در گذشته قلیان ‌ها به صورت ساده ‌ای طراحی و در بازار عرضه می‌ شدند؛ اما با گذشت زمان و ایجاد رقابت شدید در بین تولید کنندگان،  شاهد اضافه شدن آپشن ‌های جدید به قلیان ‌ها بوده ‌ایم.

یکی از آپشن ‌هایی که توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به خود، جلب نمود؛ اضافه کردن سوپاپ در قلیان می ‌باشد؛ پس اگر می ‌خواهید با کاربرد سوپاپ قلیان و مزیت ‌های وجود آن، آشنا شوید در ادامه این مقاله همراه ما باشید:

پیشنهاد مطالعه : چگونه قلیان نو را طعم دار کنیم

قلیان چیست؟

همان طور که می ‌دانید در این مقاله، قصد داریم که کاربرد سوپاپ قلیان را برای شما، توضیح دهیم؛ اما در ابتدا بهتر است با مکانیزم کار قلیان و اجزای آن، آشنا شوید و بعد از آن به سراغ کاربرد سوپاپ در قلیان برویم.

قلیان وسیله ‌ای می ‌باشد که امروزه در بسیاری از مکان ‌ها، افراد به منظور استعمال دخانیات از آن، استفاده می ‌نمایند.

این وسیله به طور معمول از اجزایی مانند مخزن آب، تنه قلیان، سری، شیلنگ و سوپاپ تشکیل شده است که وجود اشکال در هر کدام از این قطعات، می تواند باعث عدم کارایی درست قلیان گردد.

در خصوص نحوه کار این وسیله، باید گفت ابتدا باید مخزن آن را به اندازه معین (۲ سانتی متر بالاتر از خط میانی مخزن) از آب، پر نمود.

سپس تنه قلیان را بر روی مخزن، قرار داد در این مرحله، باید توجه داشته باشید که در محل اتصال این دو اجزا، هیچ گونه روزنه ای جهت خروج هوا، وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد، باید تنباکو ها را با استفاده از دست از یکدیگر جدا کرده و بر روی سری قلیان، قرار دهید؛ سپس با استفاده از یک فویل آلومینیومی که بر روی آن سوراخ‌ هایی تعبیه شده است؛ روی تنباکو ها را بپوشانید.

حال باید زغال ‌هایی که از قبل به صورت کامل، گداخته شده است را بر روی فویل آلومینیومی، قرار دهید.

در مرحله آخر شیلنگ را جهت استعمال قلیان به بدنه قلیان، متصل نمایید.

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که در مراحل آماده سازی قلیان، وجود دارد؛ توجه به سوپاپ قلیان می ‌باشد؛ زیرا بسته بودن سوپاپ، می ‌تواند باعث عدم راه ‌اندازی قلیان گردد.

What is the use of hookah valve?

سوپاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا باید گفت، بسیاری از قلیان ‌های قدیمی از وجود سوپاپ، بی ‌بهره بودند و همین امر باعث کام دهی نادرست قلیان، می‌ شد؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از قلیان‌ ها به سوپاپ مجهز شده ‌اند به گونه ‌ای که خرید این نوع از قلیان ‌ها با محبوبیت بسیار زیادی، همراه شده است.

وجود این قطعه در قلیان، باعث تصفیه دود حاصل از سوختن تنباکوی قلیان، می گردد و همین امر می ‌تواند عوارض ناشی از استفاده از قلیان را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد.

علاوه بر این، بهتر است بدانید که دود قلیان سرشار از مواد مضر مانند مونوکسید کربن، نیکوتین و نیکل می ‌باشد و تنفس این مواد در طولانی مدت، می‌ تواند خطرات بسیار جدی برای ریه، ایجاد نماید.

در این خصوص بسیاری از افراد، گمان می‌ کنند که دود قلیان در هنگام عبور از آب مخزن، پاکسازی شده و دیگر ضرری نخواهد داشت؛ اما بهتر است این را بدانید که این یک گمان نادرست بوده و آب مخزن تاثیر بسیار کمی در کاهش این مضرات، ایفا می کند.

اما امروزه وجود سوپاپ در قلیان تا حدود بسیار زیادی باعث کاهش میزان مواد سمی موجود در دود قلیان، گردیده است.

آشنایی با محل قرارگیری سوپاپ در قلیان

همان طور که آموختید، وجود سوپاپ در قلیان، نقش بسیار زیادی در تصفیه دود قلیان ایفا می ‌کند؛ اما اگر این سوال برایتان پیش آمده که این سوپاپ ‌ها در کجا تعبیه شده است؛ باید بگوییم که در بسیاری از قلیان‌ ها سوپاپ بر روی بدنه قلیان، قرار گرفته است.

علاوه بر این، بسیاری از قلیان‌ ها نیز مجهز به سوپاپ مخفی، می ‌باشند که این سوپاپ در زیر سری قلیان، تعبیه شده است.

What is the use of hookah valve?

مزایای وجود سوپاپ در قلیان چیست؟

وجود سوپاپ در قلیان از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌ باشد به گونه‌ ای که امروزه افراد، تمایل بیشتری به استفاده از قلیان‌ های سوپاپ‌ دار از خود نشان می‌ دهند؛ بدین منظور در زیر به شرح تعدادی از مزایای وجود سوپاپ در قلیان، خواهیم پرداخت:

  1. وجود سوپاپ در قلیان، می تواند به خروج دود های سوخته جمع شده در مخزن قلیان، کمک نماید و علاوه بر افزایش کام دهی به کاهش مضرات، منجر شود.
  2. قرارگیری سوپاپ بر روی تنه قلیان، نقش بسیار زیادی در آب بندی مناسب، ایفا می‌ کند به گونه ‌ای که با کشیدن یک قلیان مجهز به سوپاپ، می ‌توانید تفاوت آن را با قلیان‌ های بدون سوپاپ، متوجه شوید.
  3. وجود سوپاپ در قلیان، باعث جذب بسیار بالای نیکوتین موجود در دود قلیان شده و خطرات ناشی از استعمال قلیان را به حداقل ‌ترین میزان ممکن می ‌رساند.
  4. یکی از مزایای منحصر به فرد این قطعه، این می ‌باشد که می ‌توانید آن را به راحتی مورد شست و شو و تمیز کاری، قرار دهید.
  5. عدم وجود سوپاپ در قلیان، برای افراد تازه کار می تواند منجر به سوختن  زود هنگام تنباکو و خاموش شدن زغال، گردد؛ بنابراین وجود این قطعه بر روی قلیان برای افراد ناشی، بسیار ضروری می ‌باشد.
  6. علاوه بر موارد گفته شده، سوپاپ قلیان جزء قطعاتی می ‌باشد که وجود آن، باعث افزایش دود قلیان می گردد به گونه‌ ای که در بسیاری از مواقع، بسته شدن راه ‌های سوپاپ قلیان، می ‌تواند منجر به خفه شدن قلیان و خوابیدن دود تنباکو گردد.
سوپاپ قلیان چیست

نحوه شستن سوپاپ قلیان

همان طور که در بالا با کاربرد سوپاپ قلیان و مزایای وجود آن، آشنا شدید؛ حال بهتر است با نحوه شستن و ضد عفونی کردن آن، نیز آشنا گردید.

به طور معمول در قسمت سوپاپ قلیان، قطعاتی به نام یاتاقان توپی قرار گرفته است؛ همچنین بسیاری از افراد به منظور بهره ‌گیری از کارایی بیشتر سوپاپ قلیان از فیلتر های هوا در درون سوپاپ، استفاده می‌ نمایند.

به این منظور برای تمیز کردن سوپاپ قلیان، ابتدا باید یاتاقان توپی و فیلتر هوا را خارج کرده و مورد شست و شو قرار دهید؛ همچنین پس از شست و شوی سطح داخلی سوپاپ، بهتر است یک قطره روغن زیتون در قسمت داخلی سوپاپ بریزید.

پیشنهاد مطالعه : کاربرد شیشه قلیان چیست

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد؛ وجود سوپاپ قلیان می تواند در افزایش کارایی قلیان، نقش بسزایی داشته باشد.

به گونه ‌ای که امروزه تولید کنندگان قلیان به منظور افزایش کام دهی و دود قلیان، سوپاپ ‌هایی را در قلیان تعبیه کرده اند که این امر منجر به فروش بیشتر محصولات آن ها شده است.

در پایان توصیه می ‌کنیم اگر می‌ خواهید از قلیان کشیدن، لذت بیشتری ببرید؛ خرید قلیان ‌های سوپاپ ‌دار را در دستور کار خود، قرار دهید به این منظور به پیج اینستاگرام ، تیم دو سیب کالا مراجعه کرده و با مشاهده محصولات متنوع، کالای مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید آن، اقدام نمایید.

سوالات متداول:

  1. وجود سوپاپ قلیان چه تاثیری در کام دهی بهتر قلیان دارد؟

همان طور که در این مقاله به کاربرد سوپاپ قلیان در خصوص افزایش تاثیر آن در کام دهی بهتر قلیان، اشاره شد؛ باید گفت وجود این قطعه علاوه بر راه‌ اندازی درست قلیان، می‌ تواند به زیاد کردن دود قلیان کمک کرده و به کام دهی بهتر آن، منجر شود.

  • مزایای استفاده از سوپاپ در قلیان چیست؟

وجود سوپاپ در قلیان از مزایای بسیار زیادی، برخوردار می‌ باشد  از جمله این مزایا، می ‌توان به تصفیه دود تنباکو، قیمت مقرون به صرفه، افزایش دود قلیان، جذب نیکوتین دود تنباکو و قابلیت شست و شو اشاره کرد.

  • خرید قلیان‌ های سوپاپ ‌دار چه برتری نسبت به دیگر قلیان ‌های موجود در بازار دارد؟

همان طور که گفته شد این قلیان ‌ها از مزایای بسیار زیادی، برخوردار می ‌باشند؛ اما با این وجود استفاده از این قلیان ‌ها برای افراد تازه کار، می ‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود؛ زیرا از سوختن قلیان و خفه شدن آن، جلوگیری می‌ نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سری قلیان سیلیکونی مادگی – قرمز

قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

انبر زغال کوره سرکج کوتاه مسی

قیمت اصلی تومان49,000 بود.قیمت فعلی تومان36,000 است.

لبی رنگی بسته ای

قیمت اصلی تومان85,000 بود.قیمت فعلی تومان55,000 است.
[diginasim_offer_moment]
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من