ویدیو بررسی تخصصی تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک

مرتضی ابراهیمی

مرتضی ابراهیمی

Loading the player...

بسیاری از افراد در مسافرت و پیک نیک از حمل قلیان و شرایط سخت استفاده از آن، احساس ناراحتی می کنند؛ اما اگر به دنبال حل این مشکل می باشید؛ بهتر است خرید قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک را در دستور کار خود قرار دهید.

این محصول در ابعاد بسیار کوچکی تولید می‌ شود و از همین رو بهترین گزینه برای استفاده در مسافرت‌ ها، می ‌باشد؛ حال اگر می‌خواهید با ویژگی ‌های این کالا، آشنا شوید؛ علاوه بر مشاهده ویدیوی پایین صفحه، نیز در ادامه این مقاله همراه ما باشید:

معرفی قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک

تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک از جنس آلیاژ برنج می باشد؛ اما در خصوص این مورد باید گفت معمولاً برای تولید این نوع از تنه‌ ها از دو فناوری توخالی و تو پر، استفاده می ‌شود که جهت تولید نوع توخالی آن، از ورق های برنج و در فناوری توپر از قالب های ریختنی، استفاده می‌ شود.

 از آنجایی که تنه این محصول به صورت فناوری ریختنی، تولید می شود؛ می توان گفت در هنگام استفاده از آن، دیگر نگران هیچ گونه پوسیدگی و زنگ زدگی نخواهید بود.

این محصول در ابعاد بسیار کوچکی تولید شده و نسبت به تنه های چوبی و شیشه ای، راحت تر قابل شستشو می باشد.

بررسی قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک

این نوع از قلیان ها به دلیل برخورداری از ابعاد بسیار کوچک که از یک تنه برنجی ریختنی و یک مخزن بسیار کوچک تشکیل شده است؛ گزینه مناسبی برای یک کیف مسافرتی، جهت استفاده در پیک نیک و مسافرت می‌باشد.

علاوه بر این در خصوص این محصول، باید گفت دیگر نگران ایجاد ترک بر روی تنه قلیان در صورت استفاده نکردن، نخواهید بود؛ پس بدین منظور در زیر به بررسی کامل این محصول، خواهیم پرداخت:

مشخصات فنی قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک

از جمله مشخصات قلیان برنجی ریختنی عبارتند از:

 1. تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی، دارای ابعادی در حدود ۲۵ سانتی متر بوده به گونه ‌ای که ۱۳ سانتی متر از آن را قسمت میلاب آن، تشکیل داده است.
 2. از آنجایی که قسمت میلاب این کالا، در حدود ۱۳ سانتی متر می باشد؛ بهتر است برای استفاده از آن، از شیشه هایی با عمق ۱۲ سانتی متر، استفاده شود.

در این خصوص باید بدانید که هماهنگ بودن ابعاد تنه قلیان و سایز مخزن، می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کام دهی قلیان، داشته باشد.

 • همچنین قطر دهانه شیشه این تنه، ۳۸ میلی متر می باشد که برای شیشه های با قطر دهانه ۴۰ تا ۵۰ میلی متر، می تواند مناسب باشد.
 • یکی از مشخصات این کالا، این بوده که می توانید آن را به راحتی در صندوق عقب ماشین و حتی در یک کیف کوچک در داخل کمد منزلتان، نگهداری نمایید.

ویژگی های قلیان برنجی ریختنی سیسمونی سایز کوچک

علاوه بر مشخصات فنی، این محصول از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت:

 • بهتر است بدانید که جنس برنج این تنه برنجی، از نوع ریختنی بوده که این موضوع باعث می شود وزن این محصول، نسبت به انواع تنه های برنجی ورقی، بسیار بیشتر و ضخیم تر باشد.
 • این نوع از تنه های برنجی ریختنی از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به تنه های برنجی ورقی، برخوردار بوده که همین امر باعث افزایش قیمت این مدل از تنه‌ های برنجی، شده است.
 • به طور کلی باید بدانید که یک تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی کوچک به همراه مخزن و یک سری استاندارد، ابعادی در حدود ۳۵ سانتی‌ متر  و وزنی در حدود ۴۰۰ گرم، خواهد داشت.
 • ابعاد بسیار کوچک و وزن این محصول، باعث گردیده که بتوان از آن به راحتی در کوله پشتی قرار داده و تا ساعت ها بدون هیچ گونه خستگی، آن را حمل نمایید.

سری های مناسب برای تنه های قلیان برنجی ریختنی سیسمونی چیست؟

توجه داشته باشید که بهترین سری برای استفاده بر روی تنه قلیان برنجی ریختنی، از نوع سری‌ های نری بوده به گونه‌ ای که می‌ توان از انواع مختلف سری ‌های نری، بر روی این تنه استفاده کرد.

مزایا و معایب تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی

 • مزایا:
 • در استفاده از تنه قلیان برنجی، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که هیچ گاه دچار پوسیدگی نخواهد شد.
 • نگهداری از این محصول در فضای تاریک و مرطوب، مانع از رشد کپک و قارچ در تنه آن خواهد شد؛ این در حالی می باشد که نگهداری تنه چوبی قلیان در یک محیط مرطوب، باعث رشد کپک در لوله آن می شود.
 • به طور معمول باید بدانید که شستشو و ضدعفونی کردن تنه قلیان برنجی نسبت به دیگر جنس ها، راحت‌تر بوده و تمیز کردن آن به آسانی، قابل انجام است.
 • معایب:
 • در صورتی که در ساخت این محصول از آلیاژ نا مرغوب برنج، بهره برده باشند، باعث می گردد پس از گذشت مدت زمان معینی به دلیل کاهش مقاومت محصول، اکسید های این آلیاژ از طریق شیلنگ وارد دهان فرد مصرف کننده گردد.
 • هزینه بالای خریداری این محصول را می توان از معایب آن، بر شمرد؛ زیرا از آنجایی که در تولید این نوع از تنه های قلیان از آلیاژ برنج بهره برده می شود؛ می توان آن ها را در دسته قلیان ‌های گران قیمت، قرار داد.
 • طعم دار کردن تنه قلیان برنجی نسبت به قلیان ‌های چوبی، سخت تر می باشد به گونه ای که برای آب بندی  و طعم دار کردن آن، باید از چندین طعم متنوع تنباکو به صورت چند بار متوالی، بهره برد.

رنگ بندی تنه قلیان برنجی ریختنی سیسمونی

اگر می خواهید بدانید که تنه قلیان برنجی ریختنی در چه رنگ هایی موجود می باشد؛ ابتدا باید بدانید که به طور معمول برای ساخت این محصول از آلیاژ برنج، بهره برده می ‌شود و از آنجایی که این آلیاژ در نوع های مختلفی مانند آرسنیکی، آلفا، آلومینیومی و … وجود دارد؛ پس استفاده از انواع مختلف آن، باعث تولید تنه های قلیان با رنگ های مختلف، می گردد.

به صورتی که هر چقدر میزان روی موجود در این عناصر بیشتر باشد؛ رنگ آن به زرد و در صورتی که میزان روی در آن کمتر باشد؛ رنگ آن به سمت قرمز، متمایل می ‌شود.

چگونگی طعم‌دار کردن تنه قلیان برنجی

همان طور که قبل تر به آن اشاره شد؛ طعم دار کردن قلیان های برنجی نسبت به قلیان‌ های چوبی، سخت تر بوده و دلیل آن، این است که تنه برنجی این نوع از قلیان ها همانند تنه های چوبی، دارای منافذ باز نبوده و از همین رو رطوبت تنباکو و آب، دیرتر در آن اثر خواهد کرد.

با این وجود در زیر به شرح روش های طعم دار کردن تنه قلیان برنجی، خواهیم پرداخت:

 • به طور کلی برای طعم دار کردن قلیان برنجی، می توان عصاره تنباکو را در داخل تنه قلیان بریزید؛ اما در خصوص قلیان برنجی، بهتر است این را بدانید که برخلاف قلیان چوبی که برای طعم دار کردن آن، استفاده از عصاره تنباکو تنها برای یک بار، کافی می ‌باشد؛ اما برای طعم دار کردن تنه قلیان برنجی این عمل را باید چندین بار، تکرار کرد.
 • علاوه بر این روش، می‌ توان نیز از روش استفاده از تنباکو در داخل مخزن قلیان، استفاده کرد؛ زیرا بخار آب ناشی از ترکیب آب و تنباکو، وارد تنه قلیان برنجی شده و در طعم‌ دار کردن آن، موثر است؛ فقط باید توجه داشته باشید که این روش همانند روش قبل، مستلزم چندین بار تکرار متوالی می‌ باشد.

سخن پایانی

در پایان باید گفت با استفاده از تنه قلیان گفته شده، می توان یک پک سبک و با ابعاد کوچک تهیه کرد و آن را به راحتی در مسافرت و پیک  نیک حمل و مورد استفاده قرار داد.

پس بدین منظور، برای خرید قلیان برنجی با بهترین کیفیت با تیم پشتیبانی دوسیب کالا ارتباط گرفته و نسبت به خرید خود، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی

ظرف ماست خوری

قیمت اصلی تومان20,000 بود.قیمت فعلی تومان18,500 است.

کفگیر زغال گرد

قیمت اصلی تومان40,000 بود.قیمت فعلی تومان35,000 است.

سری قلیان رنگی نری بزرگ

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان45,000 بود.قیمت فعلی تومان30,000 است.

محصول پیشنهادی ویژه

پاد یکبارمصرف Aokm -6000 پاف

قیمت اصلی تومان650,000 بود.قیمت فعلی تومان490,000 است.

فهرست مطالب

سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من