انواع تنباکو قلیان سبک و سنگین چیست؟

hookah tobacco

فهرست مطالب

استفاده از قلیان امروزه در بین افراد به خصوص جوانان بسیار مرسوم شده است. بنابراین جستجو و دانستن طعم‌های مختلف تنباکو قلیان برای اغلب افراد مبتدی وجود خواهد داشت. به نظر شما تنباکو قلیان سبک و سنگین چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ انواع طعم‌های تنباکو قلیان کدام هستند؟ پاسخ به این سوالات بخشی از مطالبی است که در ادامه در این مقاله با یکدیگر بررسی خواهیم کرد، پس ما را همراهی کنید.

منظور از تنباکو قلیان سبک و سنگین چیست؟

همانطور که می‌دانید تنباکو قلیان امروزه در طعم‌های مختلف و متنوعی وجود دارد و افراد می‌توانند با توجه به سلیقه خود هر یک از این طعم‌ها را تجربه کنند. انواع‌طعم‌های موجود برای قلیان در دو دسته کلی شامل سبک و سنگین قرار می‌گیرند. در حقیقت اصطلاح سبک و سنگین برای توصیف حالتی است که فرد پس از کشیدن قلیان خواهد داشت.

جالب است بدانید که افراد پس از کشیدن طعم‌های قلیان سنگین دچار سردرد و سرگیجه می‌شوند، در حالی که طعم‌های سبک این‌گونه نیستند و به طور معمول پس از استفاده از طعم‌های سبک قلیان حالت سرخوشی و شادابی را تجربه خواهید کرد به همین دلیل است که معمولا طعم‌های سبک تنباکو قلیان بسیار پرطرفدار بوده و افراد بیشتر به سمت این مدل قلیان‌ها جذب می‌شوند.

انواع تنباکو قلیان سبک

همانطور‌که گفته شد امروزه برخلاف زمان‌های قدیم، تنباکو قلیان در طعم‌های زیادی در بازار عرضه می‌شود و افراد نیز دسترسی آسانی به آن‌ها دارند. طعم‌هایی از قبیل نعناع، انبه، لیمو، طالبی و پرتقال و همچنین پرتقال خامه  و پرتقال نعناع در دسته بندی طعم‌های سبک قرار می‌گیرند. علاوه بر این‌ها طعم انگور، گلابی، هندوانه و هندوانه یخ و همینطور هندوانه نعناع نیز از انواع طعم‌های سبک بسیار پرطرفدار تنباکو قلیان هستند.

انواع طعم تنباکو

طعم‌های دیگری از قبیل آدامس، آلو آدامس، آدامس نعناع، آلو یخ، بلوبری خامه‌ و بلوبری نعناع و همچنین گریپ فروت بلوبری نیز از خانواده طعم‌های سبک قلیان محسوب شده و طرفداران مخصوص خودشان را دارند. جالب است بدانید که بیشترطعم‌های سبک و ترکیبی از نعناع و پرتقال را طعم‌های دخترانه می‌نامند، چراکه اغلب دختران طرفدار آن‌ها هستند. نکته دیگری که در مورد تنباکو سبک می‌توانیم به آن اشاره کنیم، این است که در بسته بندی آن‌ها از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده می‌شود.

طعم تنباکو نعناع :

طعم نعناعی از بهترین طعم‌ها و پر مصرف‌ترین طعم‌های تنباکو قلیان است. همانطور که می‌دانید اولین و قدیمی‌ترین طعم قلیان نیز هست و در گروه‌بندی طعم‌های سبک نیز قرار می‌گیرد. ایجاد احساس خنکی و خاصیت خوشبویی و همچنین لایت بودن این طعم از‌مواردی است که باعث جذب مخاطبان به سمت این طعم بی‌نظیر شده است.

همانطور که مطلع هستید طعم نعناع به صورت ترکیبی با دیگر طعم‌های تنباکو نیز مورد استفاده است و در بازار عرضه می‌شود، مانند طعم‌های لیمو نعناع، نعناع دارچین، آدامس نعناع و غیره. ترکیب این طعم‌ها توسط خود فرد نیز امکان پذیر است، البته باید برای به وجود آوردن طعم دلخواه و مطلوب چندین بار آزمون و خطا انجام داد.

پیشنهاد مطالعه : تنباکو چیست

انواع تنباکو قلیان سنگین

طعم‌های سنگین تنباکو قلیان نیز علی رغم اینکه پس از مصرف در فرد باعث ایجاد حالت سردرد و سرگیجه می‌شوند، طرفداران خاص خودشان را داشته و افراد بسیاری وجود دارند که این طعم‌ها را می‌پسندند. طعم دوسیب، دوسیب دارچین، دوسیب آلبالو، آدامس دارچین، کاپوچینو، انگور سیاه و همچنین سیب ترش از جمله محبوب‌ترین طعم‌های سنگین قلیان هستند که فروش بیشتری نسبت به دیگر طعم‌ها داشته و بسیار مورد استقبال و پسند جوانان قرار گرفته‌اند.

دانستن این موضوع نیز شاید برای شما جالب باشد که تنباکوهای سبک و یا سنگین به دو صورت گرم و خنک تولید می‌شوند. در صورتی که طعم تنباکو با دارچین، خامه و از این قبیل ترکیب شود، گرم و در صورتی که با طعم‌های خنکی مثل نعناع و یخ ترکیب شود به آن تنباکو خنک خواهند گفت. برخلاف طعم‌های سبک، در بسته بندی طعم‌های سنگین از رنگ‌های تیره‌تر استفاده می‌شود.

طعم قلیان چیست

بهترین طعم تنباکو سبک چیست؟

امروزه در قهوه‌خانه‌ها و کافی شاپ‌ها استفاده از قلیان‌های میوه‌ای رواج فراوانی یافته و طرفداران بسیاری را از آن خود کرده است. سبک ترین نوع تنباکو قلیان میوه‌ای، لیمویی و نعناعی است که به دنبال مصرف آن احساس آرامش زیادی در فرد ایجاد می‌شود. همانطور که گفته شد این طعم قلیان طعمی خنک است که حس سردی به همراه بوی خوش را نیز به همراه می‌آورد.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که طعم‌های قلیان سلیقه‌ای هستند و به طور کلی نمی‌توان گفت کدام طعم بهترین طعم سبک قلیان است، اما با توجه به آمار بیشترین طعم و پر استقبال‌ترین طعم سبک تنباکو قلیان طعم نعناعی بوده است.

طعم‌های تنباکو قلیان دخترانه

همانطور که در ابتدا اشاره کوچکی شد، خانم‌ها معمولا طعم‌های سبک قلیان را انتخاب کرده و بیشتر به سمت آن‌ها جذب می‌شوند و طعم‌های سنگینی مانند دوسیب و دیگر طعم‌ها را ترجیح نمی‌دهند. البته این موضوع نیز با توجه آمار کلی بوده و ممکن است برخی دختران علاقه مند به طعم‌های سنگین قلیان باشند.  بنابراین طعم‌های رایجی که در بین خانم‌ها بیشترین استفاده را داشته است، طعم‌هایی مانند نعناع، هندوانه، شیر نارگیل و بلوبری بوده است.

مضرات تنباکو قلیان سبک و سنگین

عموم مردم با توجه حالات و احساسات پس از مصرف دو نوع تنباکو قلیان سبک و سنگین این نظر را دارند که ضرر تنباکو سبک به مراتب کمتر از ضرر تنباکوی سنگین است و به این خاطر که پس از مصرف تنباکو با طعم سنگین چون فرد دچار سردرد و سرگیجه می‌شود، پس به طبع ضرر بیشتری نیز برای بدن دارد. اما لازم است بگوییم که این‌گونه نیست.

مزایا و معایب طعم قلیان

همانطور‌که می‌دانید در مراحل تولید تمام انواع طعم‌های تنباکو، از سبک گرفته تا سنگین و از گرم گرفته تا خنک از مواد شیمیایی، رنگ‌ها، افزودنی‌ها و اسانس‌های مختلف استفاده شده و تمامی این‌ها به نوعی به یک اندازه برای بدن ضرر دارند و هر اندازه که تنباکو قلیان سنگین بر روی ریه و سلامت شما تاثیر می‌گذارد، تنباکوی سبک نیز به همان اندازه تاثیرگذار خواهد بود.

اما اگر بخواهیم از نظر ایجاد فشار این دو نوع تنباکو را بررسی کنیم،قطعا تنباکو سنگین ضرر بیشتری داشته و فشاری که بر روی فرد می‌آورد بیشتر خواهد بود. بنابراین فرد مصرف کننده که به طعم‌های سنگین عادت ندارد، ممکن است دچار سرگیجه و سردرد، حالت تهوع و کاهش فشار شود.

پیشنهاد مطالعه : تنباکوی برازجان چیست و چه ویژگی هایی دارد

نتیجه گیری و جمع بندی

همانطور که با مطالعه مقاله پی بردید، تنباکو قلیان انواع مختلفی دارد که به صورت کلی به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می‌شود. همینطور با تقسیم بندی دیگری شامل گرم و خنک نیز آشنا شدید و دانستید که سبک ترین طعم قلیان طعم نعناع است که به صورت ترکیبی با دیگر طعم‌ها نیز وجود دارد. نکته دیگری که در این مقاله حائز اهمیت بود، این است که بر خلاف تصور عموم مردم هر دو نوع قلیان سبک و سنگین به یک اندازه برای بدن شما مضر خواهند بود.

سوالات متداول

کدام طعم‌های قلیان سبک هستند؟

کدام طعم‌های قلیان سنگین هستند؟

کدام طعم‌های قلیان دخترانه هستند؟

آیا تنباکو سنگین نسبت به تنباکو سبک ضرر بیشتری دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سری قلیان سیلیکونی نری

رنگبندی چند رنگ
قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

جازغالی سرسیلیکونی قلیان

سفید
رنگبندی چند رنگ
طلایی
تومان70,000تومان85,000

سری قلیان سیلیکونی نری – بنفش

قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.

گازپیکنیکی مدل ترک

قیمت اصلی تومان280,000 بود.قیمت فعلی تومان248,000 است.

شیلنگ پرده ای باستان

مشکی
رنگبندی چند رنگ
تومان79,000تومان99,000
[diginasim_offer_moment]

سری قلیان سیلیکونی نری – سبز

قیمت اصلی تومان145,000 بود.قیمت فعلی تومان110,000 است.
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من