ساختن تنباکو میوه‌ای برای قلیان در خانه خودتان !!!

آموزش ساخت تنباکو میوه ای در منزل

فهرست مطالب

آموزش ساده و تصویری ساختن تنباکو میوه‌ای برای قلیان در خانه

برای اینکه از کشیدن قلیان به صورت عالی لذت ببرید. باید یک قلیان چوبی آب بندی شده داشته باشید.

مرحله اول: آماده کردن تنباکوی خام برای قلیان

۱- تنباکو اصلی ترین ماده تشیکل دهنده است پس بهترین نوع آنرا تهیه نمایید. مطمئن شوید که به خوبی خشک شده است. سپس آنرا در درون ظرفی برزید و با قیچی ریز ریز کنید.

۲- پس از آنکه تنباکو خام را خرد کردید نوبت به آن میرسد که در آب خیس نمایید. تا از نکوتین آن کاسته گردد. هرچه قدر بیشتر در آب آنرا خیس کنید نکوتین بیشتری را از دست میدهید. در زمان کشیدن قلیان بیشتر طمع سیب را احساس میکنید. زمان ایده عال برای خیس کردن و ساختن تنباکو میوه‌ای برای قلیان ۳۰ دقیقه است. چنانچه میخواهید بیشتر از ۳۰ دقیقه آنرا خیس دهید باید آب ظرف را عوض کنید.

۳- مواد تشکیل دهنده تباکو میوه ای: در این مرحله تنباکو را از ظرف خارج نمایید. صبر کنید تا چند دقیقه هوا بخورد تا مقداری خشک شود. سپس باید عسل یا شیره قند را به آن اضافه کنید. اگر قصد دارید تنباکو سنگین تر شود شیره قند (ملاس) را انتخاب نمایید. برای هر سه گرم تنباکو یک گرم ملاس به آن بیفزایید.

ساخت تنباکو میوه ای در منزل
۴- برای اینکه بتوانید ترکیب کردن را راحت تر کنید. مقداری آب به آن اضافه کنید. یا از طمع دهنده های میوه ای برای ساخت تنباکو استفاده نمایید. توجه کنید که طمع دهنده جنس روغنی نداشته باشد. چون باعث می شود تنباکو خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهد.

مرحله دوم: آماده کردن میوه

۵- برای ساخت تنباکو میوه ای ابتدا سیب ها را به چند قسمت تقسیم نموده. بعد دانه و پوست آنرا از سیب جدا کنید. شما می توانید در مدتی که تنباکو در حال خیس خوردن هست این کار را انجام داده. تا در وقت خود صرفه کنید.

۶- سیب ها را در داخل مخلوط کن برزید یا با چاقو آنرا ریز ریز کنید. ولی مراقب باشید که در هنگام خوردن کردن عصاره و آب سیب از آن خارج نگردد. پیشنهاد میکنیم این کار را با خردکن یا مولینکس انجام بدهید.

۷- در مرحله بعد سیب ها را در درون تابه ریخته و به آن گرما داده تا آب اضافی آن تبخیر گردد. چون نباید تنباکو شما پر از آب سیب شود. تایم حرارت دادن به سیب ها چشمی هست. پس مراقب باشید که بیش از حد آنها را در تابه تف ندین.

۸- حالا مخلوط سیب را از روی گاز بردارید. صبوری نمایید تا خنک شود. سپس به آن کمی روغن گلیسیرین اضافه کنید. تا آب موجود در تنباکو را به خود جذب کنید. گلیسیرین باعث میشود تا تنباکو شما دیر تر بسوزد. همچنین دودی که تولید می شود را غلیظ تر و بیشتر می کند. همچنین میتوانید از گلیسیرین مخصوص تنباکو یا گلیسیرین گیاهی استفاده نمایید.

مرحله سوم: پختن تنباکوی قلیان

۹- تنباکو و سیب پخته شده را با همدیگر مخلوط کنید. تا ترکیبی یکنواخت حاصل شود. چنانچه مخلوط کمی خشک است و شکل نمی گیرد به آن شیره شکر یا گلیسیرین اضافه نمایید.
حالا تنباکو را به شکل توپ درست کنید. آنرا با فویل آلومینیومی بپوشانید. تا به خوبی تنباکو را پوشش دهد. که شیره آن خارج نگردد.

جهت خرید تنباکو میوه ای و مشاهده انواع آن کلیک کنید.

۱۰- در این جا توتون را با فویل در ظرف قرار دهید و در درون اجاق گاز قرار دهید. بعد حرارت اجاق را تا حد امکان کم نمایید (مثلا ۱۸۰ درجه) و به مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت آنرا پخت کنید. تا شیره و تنباکو به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. اگر کم ترین درجه اجاق گازتان ۲۰۰ درجه است. باید هرچند دقیقه یکبار در اجاق را باز نموده تا از حرارت آن کم شود.

مواد تشکیل دهنده تباکو میوه ای

۱۱- اگر بعد از پختن تنباکو احساس کردید که خشک شده. و شیره آن از بین رفته میتوانید از نو به آن روغن گلیسیرین یا شیره شکر اضافه کنید. ولی ابتدا باید بگذارید تا خنک گردد. سپس به آن افزودنی مورد نظر را اضافه کنید. بهتر است بگذارید تا در درون فویل بمانند. بعضی از افراد نیز ترجیح میدهند به آن کمی روغن نارگیل یا طمع دهنده های مصنوعی اضافه نمایند.

برای بررسی جدیدترین لیست قیمت خرید انواع قلیان کلیک کنید.

۱۲- بعد از آنکاه تنباکو را پخت کردید و به آن افزودنی ها مورد نظر را اضافه نمودید آنرا برای مدت یک شب در درون فریزر قرار بدهید تا به خوبی شیره آن با تنباکو مخلوط گردد. حالا آماده استفاده کردن است.

۱۳- در آخر بعد از آنکه به مدت یک شب آنرا در درون فریزر گذاشتید. نوبت آن است که تنباکو دست ساز خود را امتحان نموده و از آن لذت ببرید.

برای اینکه بهترین قلیان کوک و پردود را تجربه کنید می توانید به مقاله بهترین روش پردود کردن قلیان و آماده سازی آن بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آب نی بیدی کوتاه

قیمت اصلی تومان35,000 بود.قیمت فعلی تومان15,000 است.

نخ سوپر ضخیم

قیمت اصلی تومان45,000 بود.قیمت فعلی تومان36,000 است.
[diginasim_offer_moment]
سبد خرید
خانه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من